Naga MarketsWedług analityków z ABN AMRO, wśród gospodarek „wielkiej szóstki” Ameryki Łacińskiej, Argentyna jest jedynym krajem, który najprawdopodobniej odnotuje dalszy spadek wzrostu gospodarczego w 2020 r.


Zobacz również: Argentyna obniża limit zakupów dolara do 200 USD miesięcznie dla osób fizycznych

Argentyna zmaga się z restrukturyzacją długu

Zwycięstwo wyborcze lewicowego kandydata na prezydenta Alberto Fernandeza pod koniec października jeszcze bardziej uderzyło w i tak już niskie zaufanie konsumentów i producentów. Nowy minister gospodarki Martin Guzman ogłosił, że negocjuje z MFW i zamierza rozmawiać z obligatariuszami w celu uzgodnienia restrukturyzacji zadłużenia zagranicznego – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów to czy negocjacje zakończą się sukcesem, jest wysoce niepewne i istnieją poważne obawy, że wynikiem będzie chaotyczny proces restrukturyzacji długu, który może doprowadzić do znacznego umorzenia długu. Mimo że kontrola kapitału przyczyniła się do powstrzymania spadku waluty w ostatnim okresie, spready CDS wciąż przekraczają 10 000, a agencje ratingowe nadały krajowi najniższą możliwą ocenę.

W związku z tym perspektywy gospodarcze są wysoce niepewne; w tym momencie prognozujemy spadek PKB o 2% zarówno w 2019 r., jak i 2020 r., z niewielkim ożywieniem w 2021 r. – podsumowano.

Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs USDARS na interwale miesięcznym, tradingviewcom
Kurs USDARS na interwale miesięcznym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here