Naga MarketsFlaga ArgentynyArgentyna zrobiła właśnie spory krok w kierunku szeroko rozumianej adopcji i popularyzacji kryptowalut. Jak poinformował rząd argentyński, od teraz, w 37 miastach, w tym stolicy Buenos Aires można już bowiem płacić bitcoinami za transport publiczny. Jedyne co należy zrobić, to zasilić swoją kartę miejską.


Wyposarzoną w specjalny chip, zbliżeniową kartę miejską Sube (Sistema Único de Boleto Electrónico), która wykorzystywana jest do płacenia za transport publiczny w całej argentynie można teraz doładować za pomocą PayPal oraz BTC. Sube jest jedyną kartą, która umożliwia płacenie za transport publiczny w całej Argentynie. Karta ta akceptowana jest w środkach komunikacji miejscej i upoważnia do przejazdu autobusami, pociągami, metrem oraz motorówkami na terenie 37 misat Argetyny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Doładowanie tych kart za pomocą BTC jest możliwe dzięki integracji platformy finansowania kart online Alto Viaje i fintechowgo startupu Bitex.

“Wierzymy, że tego typu projekt ma ogromne znaczenie, ponieważ przynosi technologię i kryptowaluty dla zwykłych ludzi, demonstrując prawdziwą wartość i zastosowania, jakie ma w codziennym życiu” – komentuje Manuel Beaudroit, CMO Bitex.

Twierdząc, że jego firma chce “oferować bezpieczne i innowacyjne usługi”, Luciano Verardo, dyrektor Alto Viaje, przyznał, że “sojusz z Bitex pozwala zintegrować płatności w BTC i nowe możliwości integracji finansowej dla ludzi i firm”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzy Ameryka będzie w roku 2019 głównym zagrożeniem dla rynków?
Następny artykułCFTC: Byli traderzy UBS ukarani za manipulacje na rynku metali szlachetnych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here