Naga MarketsFlaga ArgentynyArgentyna zrobiła właśnie spory krok w kierunku szeroko rozumianej adopcji i popularyzacji kryptowalut. Jak poinformował rząd argentyński, od teraz, w 37 miastach, w tym stolicy Buenos Aires można już bowiem płacić bitcoinami za transport publiczny. Jedyne co należy zrobić, to zasilić swoją kartę miejską.


Wyposarzoną w specjalny chip, zbliżeniową kartę miejską Sube (Sistema Único de Boleto Electrónico), która wykorzystywana jest do płacenia za transport publiczny w całej argentynie można teraz doładować za pomocą PayPal oraz BTC. Sube jest jedyną kartą, która umożliwia płacenie za transport publiczny w całej Argentynie. Karta ta akceptowana jest w środkach komunikacji miejscej i upoważnia do przejazdu autobusami, pociągami, metrem oraz motorówkami na terenie 37 misat Argetyny.

Doładowanie tych kart za pomocą BTC jest możliwe dzięki integracji platformy finansowania kart online Alto Viaje i fintechowgo startupu Bitex.

“Wierzymy, że tego typu projekt ma ogromne znaczenie, ponieważ przynosi technologię i kryptowaluty dla zwykłych ludzi, demonstrując prawdziwą wartość i zastosowania, jakie ma w codziennym życiu” – komentuje Manuel Beaudroit, CMO Bitex.

Twierdząc, że jego firma chce “oferować bezpieczne i innowacyjne usługi”, Luciano Verardo, dyrektor Alto Viaje, przyznał, że “sojusz z Bitex pozwala zintegrować płatności w BTC i nowe możliwości integracji finansowej dla ludzi i firm”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy Ameryka będzie w roku 2019 głównym zagrożeniem dla rynków?
Następny artykułCFTC: Byli traderzy UBS ukarani za manipulacje na rynku metali szlachetnych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here