Naga MarketsxrpDruga pod względem kapitalizacji kryptowaluta Ripple pozostaje w świetle zainteresowań na całym świecie. Niedawno potężny wzrost XRP wywołany zapowiedzią uruchomiona aplikacja xRapid, a następnie silna utrata na wartości ponad 9 miliardów USD pokazuje, iż kryptowaluta jest bardzo popularna, co przyciąga uwagę złodziei. Jak donosi dziś australijska policja, aresztowano kobietę oskarżoną o kradzież XRP o wartości 65 tys. USD, co jest zarazem największym kryptowalutowym przestępstwem odnotowanym w tym kraju.


10 tys. XRP uciekło do Chin

Mężczyzna z kapturem na głowie i logiem Bitcoina zamiast twarzy wskazuje na symbol dolara amerykańskiegoWedług wstępnych ustaleń kobieta włamała się na konto e-mail swojej ofiary w styczniu 2018 roku. Korzystała z dwuetapowej funkcji weryfikacji, zmieniając hasło i weryfikując je za pomocą swojego numeru telefonu komórkowego. Następnie wysłała 10000 XRP na swoje konto w Chinach używając wielu kont kryptowalutowych, które były połączone z kontem e-mail. XRP zostały przekształcone w Bitcoiny i przeniesione do kolejnych e-portfeli. Po dwóch dniach ofiara uzyskała w końcu możliwość odzyskania dostępu do skradzionego konta, jednak do tego czasu kobieta zdążyła wypłacić wszystkie fundusze.

Te artykuły również Cię zainteresują
– To bardzo poważne przestępstwo i pierwsze, jakie znamy tego typu w Australii, gdzie osoba została aresztowana i oskarżona o kradzież kryptowalut – powiedział Arthur Katsogiannis, dowódca oddziału ds. cyberprzestępczości.

Katsogiannis zauważył, że nawet jeśli to przestępstwo jest pierwszym tego typu to może stać się normą w nadchodzących latach. Dodał, że takie incydenty mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla inwestorów zainteresowanych kryptowalutami. Z kolei strona news.com.au poinformowała, że oddział specjalny policji złapał kobietę w domu jej rodziców w Ebbing i zabezpieczone zostały wszystkie jej urządzenia elektroniczne. Oskarżona ma pierwszą rozprawę w sądzie rejonowym w Burwood 19 listopada.

Zobacz również: Zadźgał 24-latka nożem za Bitcoiny. Został schwytany

Nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek kradzieży

To nie pierwszy przypadek, gdy kradzione są pieniądze z portfela znajdującego się na giełdzie kryptowalutowej. Na początku roku z giełdy Coincheck znkinęło $530 mln, a tydzień temu z japońskiej giełdy Zaif skradziono środki o wartości ponad 59 mln. USD.

Japońska Narodowa Agencja Policyjna (NPA) opublikowała niedawno raport, w którym wyjaśniono, że 158 przestępstw z użyciem kryptowalut zgłoszono w pierwszej połowie 2018 roku. W opinii japońskiej policji główną przyczyną (60% przypadków) jest posiadanie przez użytkowników tych samych danych logowania na kontach internetowych i na platformach kryptowalutowych, co znacznie ułatwia zadanie złodziejom.. W tym roku skradziono 60 miliardów jenów (ok. 534 milionów USD), a XRP i BTC są uważane za najczęściej wykorzystywane przez złodziei.

Zobacz również: Japonia zezwala branży kryptowalutowej na samoregulację Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here