Naga MarketsHaker infekujący sprzętDwóch braci zostało aresztowanych w związku z włamaniem na giełdę kryptowalut Bitfinex i innymi atakami phishingowymi, które miały dot. kradzieży cyfrowych walut. Bracia pochodzą z Izraela. O sprawie informuje Finance Magnates dn. 23 czerwca.

Rzecznik izraelskiej policji powiedział mediom, że Eli Gigi i jego młodszy brat Assaf Gigi zarabiali dzięki procederowi dziesiątki milionów dolarów. Obaj są podejrzani o masowe kradzieże kryptowalut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak ukraść miliony dolarów?

Duet braci stworzył ponoć liczne klony głównych giełd i portfeli kryptowalut. Ponadto wysłał linki do tych stron na grupach na Telegramie i innych grupach społecznościowych związanych z kryptowalutami. Obaj są jednak przede wszystkim oskarżeni o to, że są odpowiedzialni za włamanie na Bitfinex w 2016 r.

Co ciekawe skradzione 3 lata temu fundusze został niedawno ruszone z adresów, na których umieścili je hakerzy. Może to w jakiś sposób pomogło złapać sprawców?

Policja zauważyła, że ofiary braci były w większości obywatelami spoza Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, co doprowadziło do tego, że temat zbadało wiele organów ścigania w kilku krajach.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Podczas nalotu na mieszkanie braci policja podobno znalazła fizyczny portfel na kryptowaluty zawierający znacznie mniej funduszy niż kwota, którą prawdopodobnie skradziono.

Finance Magnates zauważa również, że Eli Gigi jest absolwentem elitarnej jednostki technologicznej Izraelskich Sił Obronnych, która rekrutuje młodzież o wybitnych zdolnościach.

Atak na giełdę

Bitfinex słynie z problemów związanych z działaniem swojej platformy. Pierwszy atak miał miejsce w maju 2015 roku, kiedy w wyniku działań hakerów z hotwalletu Bitfinex zniknęło ponad 1500 BTC. Pomimo faktu, że skradziono nie więcej niż 0,5% wszystkich zdeponowanych na giełdzie środków, cała sprawa odbiła się w środowisku głośnym echem. Atak miał bowiem miejsce zaledwie rok po budzącym kontrowersje upadku japońskiej Mt.Gox i był to wówczas największy od tamtej pory przypadek kradzieży kryptowalut. Dość powiedzieć, że Bitfinex odpowiadało wówczas za nieco ponad 10% światowego obrotu Bitcoinem co tym bardziej zwiększyło wagę kradzieży.

W nieco ponad rok – w sierpniu 2016 roku świat obiegła informacja o kolejnej kradzieży z rachunków Bitfinex. W tym przypadku łupem złodziei padło 120 tysięcy BTC, które wówczas wyceniane były na ponad $72 mln. Skradzione bitcoiny stanowiły wówczas niemal 0,75% całej podaży tej kryptowaluty, a kolejny (po maju 2015 roku) przypadek sforsowania zabezpieczeń giełdy spowodował jeszcze większe kontrowersje wokół platformy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here