Naga Markets

Arctic Paper zlecił przygotowanie budowy instalacji PV o mocy ok. 17 MWWarszawa, 15.12.2021 (ISBnews) – Arctic Paper podpisał umowę z polską firmą Mazel, która przygotuje dokumentację oraz uzyska stosowne pozwolenia i zezwolenia na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy ok. 17 MW, podał Arctic. Rozpoczęcie budowy instalacji fotowoltaicznej w Kostrzynie planowane jest we wrześniu 2022 r.

Farma fotowoltaiczna będzie przyłączona do sieci dystrybucyjnej Arctic Paper Kostrzyn, która posiada koncesję na dystrybucję energii elektrycznej, podano.“Doświadczenia z naszej już działającej, pilotażowej instalacji są pozytywne – teraz jesteśmy gotowi na kolejny krok i realizację dużo większego przedsięwzięcia. Równolegle pracujemy nad projektami farm wiatrowych. Planujemy inwestycje w projekty OZE o łącznej zainstalowanej mocy ok. 100 MW. do roku 2030” – powiedział prezes Michał Jarczyński, cytowany w komunikacie.

Planowana budowa farmy fotowoltaicznej w Kostrzynie jest kolejnym istotnym krokiem w realizacji nowej Strategii 4P Grupy Arctic Paper do roku 2030, w ramach, której obok papieru graficznego i celulozy, grupa rozwijać się będzie w segmentach opakowań i energii.

Planowany CAPEX segmentu Energia do 2030 r. to 450 mln zł. Szacuje się, że w 2030 roku segment Energia będzie odpowiadać za około 7% przychodów grupy, przypomniano.

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,85 mld zł w 2020 r.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here