Naga MarketsArctic Paper zakłada równomierny podział EBITDA na 4 segmenty w 2030 rokuWarszawa, 05.10.2021 (ISBnews) – Grupa Arctic Paper zakłada w nowej strategii na lata 2022-2030, że wynik EBITDA w 2030 roku będzie prawie równomiernie rozłożony pomiędzy cztery segmenty działalności, poinformował prezes Michał Jarczyński.

„Przez lata nasze dwa segmenty biznesowe, papieru i celulozy, które znajdują się względem siebie w przeciwfazie, stanowiły naturalny hedging biznesowy wyniku EBITDA. Kiedy malała EBITDA z segmentu papieru, rosła w segmencie celulozy i na odwrót. Zakładamy jednak, że struktura wyniku EBITDA w 2030 roku będzie bardziej zrównoważona” – powiedział Jarczyński podczas wideokonferencji.Zgodnie z nową strategią, do segmentów papieru i celulozy dojdą nowe segmenty – opakowań i energii.

„Zakładamy, że w 2030 roku 29% wyniku EBITDA będzie generował segment celulozy, po 27% segmenty papieru i opakowań, a 17% segment energii” – dodał prezes.

Strategia przewiduje, że EBITDA grupy wzrośnie w tym okresie o 68% względem wyniku z 2021 roku, przy wzroście przychodów o 25%, do ok. 4 mld zł.

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,85 mld zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony szwedzkiej | 11bit kurs | akcje celon | allegro akcje | wti | pkn orlen forum | pln kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here