Naga MarketsW minionym kwartale spółka Arctic Paper uzyskała 20,56 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej, wobec 18,38 mln zł raportowanych rok wcześniej. Strata netto z działalności zaniechanej wyniosła natomiast 0,93 mln zł wobec 1,86 mln zł w analogicznym okresie w 2017 r.

“Zysk/ strata netto z działalności zaniechanej obejmuje wyniki AP Mochenwangen i spółek utworzonych w celu nabycia papierni. Ponieważ Zarząd Arctic Paper S.A. podtrzymuje gotowość do sprzedaży papierni, jej działalność jest wykazywana jako niekontynuowana” – informuje spółka w raporcie.

Arctic Paper jest europejskim producentem papieru graficznego, który oprócz warszawskiej GPW notowany jest również na sztokholmskim NASDAQu, dostarczając rocznie 700 tysięcy ton papieru przedsiębiorstwom na całym świecie.

“W II kwartale 2018 r. produkcja wyniosła 160 tys. ton, podobnie jak rok wcześniej. W tym okresie kontynuowaliśmy wdrażanie nowej strategii – ‘Przyszłość opiera się w papierze’. Nasze wysiłki przynoszą już efekty – jednym z przykładów jest stały wzrost w sprzedaży udziału produktów specjalistycznych, generujących wyższe przychody na tonę. W chwili obecnej opracowujemy nowe wysokiej klasy produkty, aby dalej zwiększać sprzedaż. Dążymy również do osiągnięcia większej efektywności, co pozwoli nam wzmocnić nasze marże. Podsumowując, jesteśmy przekonani, że podejmowane przez nas działania przyczynią się do dalszej poprawy wyników segmentu papieru” – skomentował prezes Per Skoglund, cytowany w raporcie.

Notowania spółki na poniedziałkowym otwarciu reagowały spadkiem o ponad 3%, rozrysowując niewielką podażową lukę. W efekcie cena wybija dolne ograniczenie konsolidacji i istotny poziom wsparcia wypadający na 4,00 zł za akcję. Cenę w ryzach utrzymuje jeszcze strefa S/R z początku bieżącego roku, jednak jej wybicie otwiera drogę do testu minimów YTD wypadających na 3,58 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here