Naga MarketsArctic Paper: Wykorzystanie mocy produkcyjnych wyniesie 98-99% w IV kw. 2021Warszawa, 10.11.2021 (ISBnews) – Arcic Paper spodziewa się utrzymania wykorzystania mocy produkcyjnych na poziomie 98-99% w IV kwartale 2021 roku, w porównaniu do 99% w III kwartale, poinformował prezes Michał Jarczyński.

“Czwarty kwartał jest bardzo optymistyczny, mamy wypełniony portfel zamówień do końca roku, a zamówienia przyjmujemy dopiero na styczeń 2022 roku. Myślę, że w tym kwartale osiągniemy zbliżone wykorzystanie mocy produkcyjnych do rekordowego III kwartału, czyli na poziomie 98-99%” – powiedział Jarczyński podczas telekonferencji.Podkreślił, że spółka wprowadziła już w tym roku cztery podwyżki na swoje produkty, a kolejna planowana jest na początku 2022 roku.

“Trochę się obawialiśmy, jak klienci będą przyjmować te podwyżki, ale praktycznie wszyscy nasi konkurencji również podnoszą ceny” – dodał.

Szef Arctic Paper przyznał również, że prawdopodobnie sprzedaż papieru opakowaniowego nie osiągnie w tym roku planowanych wcześniej 20 tys. ton.

“Mam dylemat czy koncentrować się w najbliższych kilku kwartałach na papierze opakowaniowym czy graficznym, co jest dzisiaj bardziej opłacalne. Jeśli sprzedaż papieru opakowaniowego nie wyniesie 20 tys. ton, a 17-18 tys. ton w tym roku, to nie będzie problemu, ważne, aby nie pozostawiać wolnych mocy produkcyjnych” – zastrzegł Jarczyński.

Po trzech kwartałach 2021 r. sprzedaż papieru opakowaniowego wyniosła ponad 14 tys. ton, ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej.

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,85 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here