Naga MarketsarcticWykorzystanie mocy produkcyjnych zakładów z Grupy Arctic Paper powinno wzrosnąć do 75-80% w III i IV kwartale 2020 roku, w porównaniu do 69% w II kwartale, zapowiedział prezes Michał Jarczyński.

Arctic Paper prognozuje wykorzystanie mocy produkcyjnej

“W drugim półroczu 2020 nie będzie to poziom wykorzystania mocy z I kwartału, ale powinien być istotnie lepszy w porównaniu do II kwartału” – powiedział Jarczyński podczas wideokonferencji.

W I kwartale br. wykorzystanie mocy produkcyjnych w grupie było na rekordowym poziomie 97%, a w II kwartale spadło do 69%.

“Normalny poziom wykorzystania mocy produkcyjnych to dla nas 90-92%, ale pamiętajmy, że po rozbudowie zdolności produkcyjne w Kostrzynie wzrosły z 280 do 315 tys. ton” – podkreślił prezes.

Te artykuły również Cię zainteresują

Szef Arctic Paper ocenił, że w III i IV kwartale roku średnie wykorzystanie zdolności produkcyjnych powinno wynosić 75-80%.

“Obserwujemy stopniowy wzrost popytu na nasze produkty. Firmy dostrzegają, że w dobie pandemii trzeba nie tylko przestawić się na inne formy komunikacji, ale także przygotowywać dobre materiały drukowane w formie katalogów” – podsumował.

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 3,12 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here