Naga MarketsArctic Paper rozważa kolejne inwestycje w energetyceWarszawa, 18.08.2021 (ISBnews) – Grupa Arctic Paper analizuje kolejne inwestycje w segmencie energetycznym. Pod uwagę brany jest kolejny projekt biomasowy, rozbudowa farmy fotowoltaicznej, budowa farmy wiatrowej i być może elektrownia wodna, zapowiedział prezes Michał Jarczyński.

„Pierwsza faza budowy farmy fotowoltaicznej w Kostrzynie, o mocy 0,9 MW, zrealizowana zostanie do końca sierpnia. Trwają prace nad kolejnymi etapami tej inwestycji, docelowo farma obejmować będzie 12-13 ha powierzchni” – powiedział Jarczyński podczas telekonferencji.Podkreślił jednocześnie, że spółka patrzy na możliwości kolejnych inwestycji w segmencie energetycznym, w takich obszarach jak biomasa, wiatr, ma być może woda (co jednak ma sens – jak dodał – jedynie w Szwecji).

„Rozważamy obiekt biomasowy w Kostrzynie, we współpracy z zagranicznym partnerem, a także czekamy na poluzowanie kryteriów budowy farm wiatrowych, bo to również dla nas interesujący temat” – powiedział.

Jak wyjaśnił, wynika to ze stabilnego profilu poboru energii w fabryce w Kostrzynie.

„Nawet jeśli docelowo zbudujemy farmę fotowoltaiczną o mocy 15-20 MW, wciąż będziemy mieli zapotrzebowanie na energię w nocy i wówczas najbardziej racjonalnym rozwiązaniem będzie farma wiatrowa. Zapewne z udziałem partnera, bo nie mamy kompetencji w budowie i operowaniu farmami wiatrowymi” – podsumował prezes.

Arctic Paper nie widzi na chwilę przeciwwskazań do wypłaty dywidendy z zysku za 2021 rok

Arctic Paper nie widzi na chwilę obecną przeciwwskazań do wypłaty dywidendy z zysku za 2021 rok, poinformował prezes Michał Jarczyński.

„Nie widzę przeciwwskazań do wypłaty dywidendy za 2021 rok, chciałbym powrócić do regularnego wypłacania dywidendy” – powiedział Jarczyński podczas telekonferencji.

invest

Akcjonariusze Arctic Paper zdecydowali w czerwcu o przeznaczeniu 20,79 mln zł z zysku netto za 2020 rok oraz kapitału rezerwowego na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,3 zł na akcję.

Wcześniej spółka nie wypłacała dywidendy przez dwa lata, czyli za 2018 i 2019 rok.

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,85 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here