Naga MarketsNakłady inwestycyjne Arctic Paper wyniosą około 60-70 mln zł w 2020 roku, zapowiedział prezes Michał Jarczyński. To wzrost w porównaniu do przewidywań na poziomie ok. 50 mln zł przedstawianych po I kwartale obecnego roku.

Nakłady inwestycyjne Arctic Paper wyniosą około 60-70 mln zł w 2020 roku

“Spodziewam się, że nakłady inwestycyjne w całym 2020 roku wyniosą 60-70 mln zł, część projektów poprawiających efektywność już zrealizowaliśmy, trwa jeszcze budowa elektrowni wodnej w szwedzkim Munkedals, która powinna się zakończyć w listopadzie, a od początku 2021 roku zakład powinien już funkcjonować” – powiedział Jarczyński podczas wideokonferencji.

Szef Arctic Paper zastrzegł, że nie został wstrzymany także projekt farmy fotowoltaicznej na terenie zakładu w Kostrzyniu.

“Okazało się jednak, że byłem zbytnim optymistą, jeśli chodzi o czas trwania uzyskiwania wszelkich zgód administracyjnych. Na razie nie przesądzamy, czy zrealizujemy ten projekt sami, czy z zewnętrznym partnerem – okaże się to na przełomie 2020 i 2021 roku. Sam projekt jest do zrealizowania w ciągu 12-14 miesięcy” – powiedział.

Te artykuły również Cię zainteresują

Spółka informowała wcześniej, że w pierwszym etapie miałaby powstać instalacja o mocy 5-6 MW o wartości ok. 17-18 mln zł, a docelowo na terenie zakładu w Kostrzynie pod instalacje fotowoltaiczne przygotowany jest teren o powierzchni ok. 20 ha.

W I półroczu br. nakłady inwestycyjne grupy Arctic Paper wyniosły 46 mln zł, a w całym 2019 r. capex wyniósł 137,6 mln zł.

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 3,12 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here