Naga MarketsArctic Paper planuje, że energetyka w ciągu kilku lat stanie się osobnym segmentem działalności firmy, obok papieru i celulozy, poinformował prezes Michał Jarczyński.

InvestCuffs

“W tym roku uruchomimy testową farmę fotowoltaiczną o mocy 1 MW w Kostrzynie, a jednocześnie, mając w pamięci przeciągające się procedury, rozpoczynamy starania o uruchomienie dużej farmy o mocy 15 MW i więcej” – powiedział Jarczyński podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zastrzegł, że sama budowa większej farmy w Kostrzynie ruszy najprawdopodobniej nie wcześniej niż pod koniec 2022 roku.

“Rozważamy także inwestycje w kolejne odnawialne źródła energii w Szwecji, w tym budowę energetyki wiatrowej przy naszych zakładach” – dodał prezes.

Wyjaśnił, że chodzi o 3-4 wiatraki na lokalizację, każdy o wartości ok. 1 mln euro.

“Ostateczna decyzja inwestycyjna w tej sprawie zapadnie najwcześniej pod koniec 2022 roku, ale skłaniam się ku temu, żeby zamiast 2-3 wiatraków na własne potrzeby fabryki postawić 5-6 wiatraków, z których nadwyżki energii sprzedawalibyśmy do sieci. W perspektywie kilku lat chcemy, żeby energetyka stała się osobnym segmentem działalności firmy, obok papieru i celulozy” – podsumował Jarczyński.

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,85 mld zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here