Naga MarketsArctic Paper chce sprzedać 25-30 tys. ton papieru opakowaniowego w 2021 r.Arctic Paper zakłada sprzedaż papieru opakowaniowego na poziomie 25-30 tys. ton w 2021 roku, poinformował prezes Michał Jarczyński.

Arctic Paper przedstawia prognozy dotyczące sprzedaży papieru opakowaniowego

“Spodziewam się, że cały 2021 rok to będzie duży sukces papieru opakowaniowego, sprzedaż może wynieść nawet 25-30 tys. ton. Teraz sprzedajemy go 2-2,5 tys. ton miesięcznie” – powiedział Jarczyński podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaznaczył, że papier opakowaniowy produkowany przez Arctic Paper wykorzystywany jest głównie do towarów luksusowych.

Szef spółki ocenił również, że wcześniejsze przewidywania łącznego wolumenu sprzedaży papieru w Grupie Arctic Paper zbliżonego do 600 tys., a wolumenu sprzedaży celulozy wyraźnie przekraczającego 400 tys. ton w 2021 roku, mogą zostać przekroczone.

Arctic Paper rozważa budowę kotłowni na biomasę w Kostrzynie z zewn. partnerem

Arctic Paper rozważa budowę kotłowni na biomasę na terenie fabryki w Kostrzynie, w podobnym modelu, jak przy fabrykach w Szwecji, czyli we współpracy z zewnętrznym partnerem, poinformował prezes Michał Jarczyński. Podpisanie umowy z potencjalnym partnerem możliwe jest najwcześniej w II kwartale 2022 roku.

“Mamy dobre doświadczenia z produkcji energii cieplnej z kotłowni na biomasę w Szwecji i mocno zastanawiamy się, czy nie iść w tym kierunku także w Kostrzynie. Na dziś w Kostrzynie wykorzystywany jest gaz ziemny, a obawiam się, że za pięć lat o gazie będzie się mówiło mniej więcej to, co dziś o węglu” – powiedział Jarczyński podczas wideokonferencji.

Jak podkreślił, w Szwecji umowa z partnerem zewnętrznym gwarantuje dostawy ciepła na 15 lat, a capex jest po stronie partnera, który buduje kotłownię na terenie należącym do fabryki Arctic Paper i w Kostrzynie może zostać wykorzystany ten sam model.

“Prowadzimy rozmowy z dwoma potencjalnymi partnerami spoza Polski, zainteresowanymi taką współpracą, ale jesteśmy otwarci na kolejnych” – dodał prezes.

invest

Jak zapowiedział, biorąc pod uwagę czas potrzebny na uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń, umowa z potencjalnym partnerem mogłaby zostać podpisana najwcześniej w II kwartale 2022 roku.

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,85 mld zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here