Naga MarketsArctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie.

arctic
źródło xStation 5

Kurs spółki rósł podczas środowej sesji o około 2,5% przy niezłych obrotach. Powodem odbicia była publikacja raportu z wynikami za pierwszy kwartał. Z dokumentu wynika, że spółka miała 38,21 mln zł zysku netto od początku roku, wobec 29,66 mln zł przed rokiem. Wynik operacyjny był wyższy niż przed rokiem o niemal 12 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 820,57 mln zł wobec 788,05 mln zł rok wcześniej. Spółka podkreśliła w komunikacie, że w tym czasie ceny celulozy były o 40-45% wyższe niż e 2017 roku. Wyższy koszt surowca przekłada się na niższy popyt na papier. Mimo tego, spółka była w stanie poprawić swoje wyniki. Ponadto spółka podała, że zgodnie z planem optymalizacji kosztów, już w tym roku liczy na około 20 mln zł oszczędności. Wykres od dłuższego czasu wygląda słabo, choć reakcja popytu na wsparciu może oznaczać wejście w okres korekty.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

Medicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych.

medicalg
źródło xStation 5

Spółka nieznacznie zyskiwała podczas wczorajszej sesji. Na wykresie, po latach spadków, mamy okres trendu bocznego. Odbicie od wsparcia nadal trwa i wydaje się, że w najbliższym czasie może być kontynuowane. Wczoraj spółka pokazała niezły raport za pierwszy kwartał. Zysk netto wyniósł 4,47 mln zł wobec 4,1 mln zł przed rokiem. Zysk operacyjny wyniósł 6,26 mln zł wobec 7,07 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 48,7 mln zł wobec 44,49 mln zł rok wcześniej. Nie są to jednak wyniki powalające na kolana, mogą jednak przyczynić się do kontynuowania wzrostowej korekty. Najbliższym celem popytu jest linia łącząca ostanie wierzchołki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here