Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Arctic jako spółka holdingowa realizuje działalność w zakresie produkcji i sprzedaży papieru oraz działalność pokrewną poprzez spółki zależne.

arctic

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Spółka zakończyła środową sesje na niemal 5% plusie. Zdecydowanie godne uwagi są obroty, które osiągnęły drugą wielkość w bieżącym roku. Z trendem wzrostowym mamy tu do czynienia od 2013 roku, jednak obecnie trwające wzrosty rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Od tego czasu cena porusza się w kanale wzrostowym. Od połowy maja trwa płaska korekta. Wczorajsze wzrosty, które doprowadziły do wybicia poziomu trzech ostatnich wierzchołków, dają spore szanse na to, że korekta wkrótce się zakończy. Cały czas kurs oscyluje w rejonie poprzedniego szczytu z początku 2015 roku. Generalnie nie jest to już żadna przeszkoda i wielkiej reakcji podaży w tym miejscu nie było. Wydaje się więc, że spółka ma szanse na kontynuację wzrostów, a kolejny ważny opór mamy dopiero przy 7 zł. W tym roku o wzrostach piszemy od 22 marca.

Orzeł Biały specjalizuje się w recyklingu zużytych akumulatorów ołowiowych i innych materiałów ołowionośnych. Odbiorcami produktów są głównie producenci akumulatorów.

orzelbialy

Największą gwiazdą wczorajszej sesji był zdecydowanie Orzeł Biały. Spółka zyskała aż 33,3% przy obrotach najwyższych od ponad roku. Była to niezwykle mocna reakcja na dobre wyniki jakie spółka uzyskała w pierwszym półroczu bieżącego roku. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wypracowany zysk netto na poziomie ponad 6 milionów zł. W analogicznym okresie rok wcześniej była to ponad 2 milionowa strata. Co do samej techniki – powinna ona wspierać kupujących. Cena znajduje się blisko historycznego wsparcia co widać na wykresie tygodniowym. Od 5 lat panuje trend spadkowy, nieźle respektujący krawędzie kanału. Kluczowy opór to obecnie 9,05 – 9,35 zł. Jego wybicie będzie równoznaczne także z wybiciem linii trendu i może doprowadzić do większych wzrostów.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUD/USD – tendencja spadkowa
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Eurocash, PZU
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here