Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Arctic jako spółka holdingowa realizuje działalność w zakresie produkcji i sprzedaży papieru oraz działalność pokrewną poprzez spółki zależne.

arctic

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Spółka kontynuowała wczoraj ruch wzrostowy rozpoczęty pod koniec listopada ubiegłego roku i po niewielkiej korekcie wzrosła o kolejne 3%. Patrząc szerszej cena nadal znajduje się przy kluczowej strefie oporu okolic 4,10 zł. Wysokie obroty podczas budowania tego ruchu oraz niewielka korekta jako reakcja na ten opór świadcząc o sile kupujących. Wydaje się, że w najbliższym czasie może dojść do kluczowych rozstrzygnięć, jakim byłoby wybicie oporu i dalsze wzrosty. Warto przypomnieć o grudniowych rekomendacjach, który wyznaczały cenę docelową między 5,60 a 5,80 zł. To ponad 35% wyżej od obecnej ceny. Kierując się tylko techniką, można założyć, że pokonanie oporu otworzy drogę na poprzedni szczyt czyli 5,09 zł. O poprawie sytuacji tej spółki pisaliśmy 7 grudnia 2015 roku.

PZ Cormay SA jest producentem odczynników diagnostycznych i dystrybutorem sprzętu diagnostycznego.

cormay

3,4% wzrostu to najlepsza sesja w obecnym roku. Co ważniejsze, na podwyższonych obrotach pojawiła się świeca pin bar, testująca krótkotrwałą linię trendu oraz dość ważne wsparcie w rejonie 2 zł. Ma to miejsce w trakcie trwającej korekty, która nastąpiła po pokonaniu poziomu poprzedniego wierzchołka. Wydaje się, że pojawia się pewna szansa aby przynajmniej powrócić na poziom 2,48 zł czyli ostatnie maksimum. Jeżeli tak się nie stanie i wczorajsze minimum zostanie przełamane, w miarę upływu czasu kupującym może być coraz trudniej podnieść cenę na wyższe poziomy. Pierwszy raz o ożywieniu na tych akcjach pisałem 10 listopada ubiegłego roku.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza środowej sesji na DAX. Mocne spadki na Wall Street.
Następny artykułSystem tabelkowy GPW: CI Games, PCC Rokita
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here