Naga MarketsArchicom sprzedał 235 mieszkań, przekazał 267 w III kw. 2021 r.Warszawa, 08.10.2021 (ISBnews) – Archicom sprzedał umowami deweloperskimi i przedwstępnymi 235 mieszkań w III kw. 2021 r., wobec 284 rok wcześniej, podała spółka. W tym czasie przekazała 267 lokali w porównaniu do 291 lokali przekazanych w trzecim kwartale 2020 r.

Narastająco od początku 2021 r. było 1 048 zawartych umów sprzedaży w porównaniu do 777 umów zawartych w analogicznym okresie 2020 r., a przekazań – odpowiednio: 545 wobec 789 rok wcześniej.„Zarząd spółki informuje, iż raport dot. sprzedanych i przekazanych mieszkań począwszy od danych za I półrocze 2021 prezentowany jest w standardzie, w jakim raportuje podmiot dominujący tj. Echo Investment. Dotychczasowe raporty dot. sprzedaży obejmowały umowy rezerwacyjne, deweloperskie i przedwstępne. W nowym, porównywalnym z Echo standardzie, sprzedaż obejmuje wyłącznie notarialne umowy deweloperskie i przedwstępne oraz dodatkowo konwersje umów zawartych wcześniej jako rezerwacyjne na umowy deweloperskie. W raporcie uwzględniono również zmiany w strukturze Grupy Archicom, tym samym spółka zaprzestała raportowania umów zawieranych przez Archicom Polska, co dotyczy tak okresu bieżącego jak i porównywalnego” – czytamy w komunikacie.

Grupa Archicom to ogólnopolski deweloper, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego realizujący projekty także w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r. Należy do Echo Investment.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje lpp | comarch cena akcji | kurs akcji pge | polski złoty | akcje celon | jsw kurs | orange akcje prognozy |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here