Naga Markets


Znajdująca się w Arabii Saudyjskiej prowincja Rijad nawiązała współpracę z IBM w kwestii rozwinięcia platformy opartej o blockchain, która umożliwi dokonywanie transakcji oraz oferowanie usług rządowych. Ruch ten został wykonany z pełnym wsparciem rządu Arabii Saudyjskiej, kraj ten planuje wdrożenie nowoczesnych technologii do swojej struktury działania.

Saudi Vision 2030

Arabia Saudyjska opracowała program Saudi Vision 2030, który jest zarysem rozwoju gospodarczego kraju. Skupia się przede wszystkim na zdywersyfikowaniu działalności kraju i zmniejszeniu zależności od ropy naftowej. W tym momencie produkcja czarnego złota odpowiada za 30-40% PKB państwa. Cena ropy jest bardzo wrażliwa na różne czynniki, wczoraj miał miejsce największy jednodniowy spadek wartości surowca od blisko 3 lat.

Wprowadzony w 2016 roku przez księcia Mohammada bin Salmana program ma na celu rozwinięcie infrastruktury, opieki zdrowotnej, turystyki, edukacji, a także wydatków na armię i przemysł. Dzięki wsparciu rządu prowincja Rijad zaczęła współpracować z IBM oraz Elm Company w celu sprawdzenia, jakiego rodzaju działania administracyjne można ulepszyć dzięki technologii blockchain.

Blockchain unowocześni Arabię Saudyjską

Zadaniem IBM będzie opracowanie pierwszego rozwiązania opartego na blockchain na poziomie lokalnym, a Elm zaimplementuje technologię w usługach oferowanych przez rząd. Tarek Zarg El Aioun z IBM Saudi Arabia powiedział w wywiadzie dla lokalnych mediów, że jego zdaniem „blockchain ma taki sam potencjał do zmiany świata co Internet, poprzez redefinicję sposobu działania przedsiębiorstw oraz dokonywania płatności”.

To nie pierwszy kontakt Arabii Saudyjskiej z technologią blockchain. W maju kraj przeprowadził sesję poświęconą wykorzystaniu kontraktów smart opartych o Ethereum oraz zdecentralizowanych aplikacji. Władze opisywały wydarzenie jako część planu stworzenia „cyfrowego środowiska” do 2020 roku.

Regulator finansowy Arabii Saudyjskiej SAMA wraz z Ripple w lutym tego roku ogłosił wsparcie dla krajowych banków chcących wprowadzić nową technologię międzynarodowych płatności. Program pilotażowy pozwoli instytucjom finansowym wykorzystać xCurrent – rozwiązanie softwarowe opracowane przez Ripple.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here