Naga Marketszachód słońca arabia saudyjska Arabia Saudyjska ma w połowie 2019 roku wyemitować własną kryptowalutę. Ma ona mieć wsparcie saudyjskiego banku centralnego. Grupa robocza odpowiedzialna za ten projekt ocenia jeszcze potencjalny wpływ takiej waluty na gospodarkę. Powstanie e-monety jest jednak ponoć  przesądzone.


Sukces kryptowalut – mimo obecnej bessy – wpłynął na globalny rynek i rozbudził zainteresowanie nową technologią wśród firm i ich klientów. Rządy i banki centralne muszą też zaspokoić to zapotrzebowanie.Narodowa kryptowaluta

Stworzenie narodowej kryptowaluty wydaje się pasować do tego nowego trendu. W Arabii Saudyjskiej taka właśnie e-waluta jest planowana, ale w tej chwili jeszcze niewiele wiadomo na jej temat. Nie jest znana oficjalna nazwa, ani szczegóły technologiczne. Saudyjski Organ Walutowy wciąż ponoć bada jej możliwości gospodarcze.

Oczekuje się, że ta nowa elektroniczna waluta wejdzie na rynek w połowie 2019 roku. Co ważne, będzie wspierana przez ograniczoną liczbę banków (ponownie, nie wiadomo, które konkretnie będą ją obsługiwały). Wiadomo zaś, że bank centralny Arabii Saudyjskiej chce dzięki niej poprawić jakość płatności transgranicznych.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy kraj myśli o emisji własnej kryptowaluty. Jak na razie udało się to Wenezueli, ale jej Petro wzbudza wiele kontrowersji. Projektowi zarzuca się m.in. to, że nie jest prawdziwą kryptowalutą. O wydaniu KryptoRubla myśli też Rosja.

Obecna sytuacja pokazuje, że Arabia Saudyjska chce być liderem pod względem eksplorowania nowych możliwości. Zwiększenie skuteczności płatności transgranicznych jest ciekawym celem. Jest to coś, co może przynieść korzyści zarówno konsumentom, jak i korporacjom.

News pojawia się jednak w nieco znamiennym czasie. Ripple, firma rozwijająca xRapid i token XRP, zaczęła dokonywać ekspansji w Arabii Saudyjskiej. Narodowy Bank Handlowy jest członkiem RippleNet. Saudyjska Organizacja Walutowa przeprowadziła też w bieżącym roku program pilotażowy zorientowany na Ripple. Mimo tego trzeba pamiętać, że w przypadku banków badanie różnych technologii i dokonywanie różnych wdrożeń często przynosi najlepsze rezultaty. Potwierdza to wartość Ripple, ale cyfrowa waluta wydana przez bank centralny może przecież potencjalnie koegzystować z innymi kryptowalutami w tym samym kraju.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here