Naga Marketscc_saudi_arabiaReuters donosi, że Arabia Saudyjska stara się o zaciągnięcie kredytu w kwocie pomiędzy 6 a 8 mld USD. To pierwsza pożyczka tego rozmiaru, którą królestwo próbuje zaciągnąć od ponad dekady. Ma to oczywiście związek w rekordowo niskimi cenami ropy.


Arabia Saudyjska negocjuje z wierzycielami uzyskanie kredytu na pięć lat z opcją powiększenia go bądź wydłużenia, w zależności od sytuacji na rynku ropy. Na razie doniesienia te nie zostały potwierdzone. Reuters zdobył informacje o planowanym kredycie od anonimowego źródła, a próba potwierdzenia tych rewelacji w ministerstwie finansów czy banku centralnym spełzła na niczym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Deficyt budżetowy Arabii Saudyjskiej osiągnął w zeszłym roku 100 mld USD. Rząd obecnie stara się zamknąć lukę poprzez cięcie wydatków. W obecnym tempie rezerwy kraju wyczerpią się w przeciągu kilku lat, a problemy z obligacjami utrudniają zdobycie dodatkowych funduszy. W efekcie królestwo może zbankrutować.

Otwórz pozycję na OIL brent u brokera FX Grow. 
FX Grow oferuje bezpłatne konto i spread od 0,00001, a na swojej stronie udostępnia bezpłatnie pełny kalendarz makroekonomiczny.

Zdaniem analityków łączna kwota kredytów, które Arabia Saudyjska zaciągnie w 2016 roku, może osiągnąć nawet 20 mld USD. To całkowite przeciwieństwo poprzednich lat, gdy królestwo było jednym z najważniejszych pożyczkodawców w regionie Bliskiego Wschodu. Podobnie wygląda sytuacja przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem ropy. Cen a surowca jest obecnie tak niska, że do dalszego przetrwania konieczne jest zaciąganie kredytów.

arabia
Rezerwy walutowe Arabii Saudyjskiej szybko się kurcząConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here