Naga MarketsMinisterstwo Finansów Arabii Saudyjskiej ostrzegło przed oszustami wykorzystującymi oficjalne godło królestwa do promowania tokenów cyfrowych, które rzekomo są związane z projektami rządowymi.


Oszuści podszywają się pod rządowe projekty

Arab News doniósł w środę, 21 sierpnia, że ministerstwo zidentyfikowało singapurską firmę promującą dwie fałszywe waluty kryptograficzne, zwane “CryptoRiyal” i “SmartRiyal”.

Organizatorzy tych projektów twierdzą natomiast, że ich ostatecznym celem jest finansowanie NEOM – inteligentnego miasta i centrum turystycznego budowanego obecnie na północy Arabii Saudyjskiej.

W raporcie powołano się na oficjalne oświadczenie wydane wczoraj przez ministerstwo, w którym wskazano, że każde użycie nazwy Królestwa, waluty krajowej lub godła dla walut kryptograficznych będzie przedmiotem działań prawnych ze strony władz.

W wywiadzie dla Arab News, ekspert ds. waluty kryptograficznej dr Assad Rizq powiedział, że wiele firm jest nieuregulowanych, nie posiada aktywów, a nawet kopiuje swój white paper z innych projektów:

– Promują i pompują swój projekt, więc cena idzie w górę. Niedoświadczeni inwestorzy, obawiający się straty, wchodzą w to, co powoduje jeszcze wyższy wzrost ceny. Potem właściciele sprzedają [swoje tokeny] i zarabiają tony pieniędzy.

Dr. Rizq podkreślił również, że inwestorzy powinni dokładnie zbadać technologię i sektor, zanim zainwestują i zapoznają się z zasadami i przepisami obowiązującymi w ich kraju.

Podczas gdy oszuści mogą fałszywie reprezentować swoje domniemane związki z rządem, Arabia Saudyjska jest w rzeczywistości zaangażowana w projekt mający na celu opracowanie wraz ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi waluty kryptograficznej.

Zobacz także: Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie będą miały wspólną kryptowalutę

Dwustronnie wyemitowane aktywa cyfrowe będą aktywami międzybankowymi nazwanymi Aber o ograniczonym obiegu. Oba kraje poinformowały, że celem projektu jest zbadanie praktycznego zastosowania walut kryptograficznych w celu zmniejszenia kosztów przekazów pieniężnych i ułatwienia płatności transgranicznych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGiełda kryptowalut Kraken odnotowuje 20-krotny wzrost wolumenu
Następny artykułWzrost inflacji konsumenckiej (CPI) umacnia kurs dolara kanadyjskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here