Naga Markets


crude oil ropa ccJak na razie, Arabia Saudyjska nie ma problemów z finansowaniem działania państwa. Nie jest tajemnicą, że z powodu niskich cen ropy kraj ten aktualnie więcej wydaje niż zarabia. Zdaniem Marca Fabera – specjalisty do spraw gospodarek Bliskiego Wschodu, jeśli tak niskie ceny ropy utrzymają się jeszcze przez trzy lata, to doprowadzi to do bankructwa Arabii Saudyjskiej.


Od lat 70. w regionie Bliskiego Wschodu mieliśmy do czynienia z prawdziwą bombą demograficzną, w samej Arabii Saudyjskiej liczba ludności powiększyła się blisko sześciokrotnie na przestrzeni 45 lat. Żeby gospodarka kraju mogła się utrzymać, cena ropy musi wynosić około 80 USD za baryłkę.

Dotychczasowa cena baryłki (30-40 USD) może w krótkim okresie przynieść więcej pożytku niż szkody, gdyż dzięki niskim cenom ropy terroryści z ISIS mają mniejsze możliwości na finansowanie swojej działalności, ani nie mogą otrzymać pomocy ze strony innych krajów muzułmańskich.

Otwórz pozycję na OIL brent u brokera FX Grow. 
FX Grow oferuje bezpłatne konto i spread od 0,00001, a na swojej stronie udostępnia bezpłatnie pełny kalendarz makroekonomiczny.

Rezerwy Arabii Saudyjskiej topnieją w zastraszającym tempie. Rząd moze oczywiście pożyczyć pieniądze od innego kraju, ale zdaniem Fabera szanse na to są nikłe, gdyż ryzyko niespłacenia takiego kredytu jest zbyt wysokie. Trudno przewidzieć ruch ceny ropy w najbliższych miesiącach, mimo mocnego wyprzedania surowiec potrafi ciągle tanieć.

Przez lata uważano, że Arabia Saudyjska ma największe złoża ropy naftowej na świecie. Wydobycie surowca właściwie nie zmieniło się od połowy lat 70., rząd kraju czasem tylko nieznacznie manipulował wielkością produkcji w celu ustabilizowania cen. Obecnie krajem, które ma największe udokumentowane złoża jest Wenezuela. Mimo to rząd południowoamerykańskiego kraju nie potrafi tego wykorzystać i kraj znajduje się obecnie na skraju bankructwa, o czym pisaliśmy parę dni temu.

brent
Spadek wartości ropy Brent w ostatnich miesiącach


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here