Naga MarketsAquatech rozszerza współpracę z Saint Gobain. Akcje zyskują 25%Podczas wtorkowej sesji, kilka minut po godzinie 15, spółka Aquatech, notowana na New Connect podała w komunikacie informację o rozszerzeniu umowy współpracy z Saint Gobain. Zgodnie z jej zapisami, Grupa Saint Gobain z dniem 15 września 2020 roku rozszerzyła portfolio marki własnej VOTEC (przydomowe oczyszczalnie ścieków) o zbiorniki do gospodarowania i retencji wody deszczowej.

  • Aquatech rozszerza umowę współpracy z Saint Gobain.
  • Spółka zmaga się ostatnio z kłopotami związanymi z nierejestrowanymi transakcjami insiderów.
  • Akcja Aquatech zyskują tuż przed końcem sesji 25%, a kurs oscyluje w okolicach 26 zł.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Aquatech rozszerza umowę współpracy z Saint Gobain

Spółka notowana na New Connect o której głośno zrobiło się najpierw w związku z dynamicznymi wzrostami na walorach, związanymi z programem rządowym “Moja Woda” i potencjalnymi benefitami dla firmy, a następnie podczas głośnej afery dotyczącej sprzedaży dużych pakietów akcji przez insiderów bez stosownego komunikatu poinformowała we wtorek o rozszerzeniu umowy współpracy z Saint Gobain.

W komunikacie napisano:

Zgodnie z jej zapisami, Grupa Saint Gobain z dniem 15 września 2020 roku rozszerzyła portfolio marki własnej VOTEC (przydomowe oczyszczalnie ścieków) o zbiorniki do gospodarowania i retencji wody deszczowej.
Oba produkty są produkowane przez AQT Water S.A. na wyłączne potrzeby grupy Saint Gobain a prawa do technologii umieszczonych w produktach VOTEC są w 100% własnością AQT water S.A. Grupa Saint Gobain zobowiązała się jednocześnie do promocji produktu VOTEC (zbiornika do retencji wody deszczowej) we własnych strukturach sprzedaży na swój własny (wyłączny) koszt.

Zarząd Spółki uznał fakt rozszerzenia umowy pomiędzy stronami o produkt dedykowany – zbiorniki do wody deszczowej – za informację poufną, ponieważ (a) Saint Gobain jest liderem rynku dystrybucji materiałów budowlanych w Polsce oraz Europie, (b) na poziomach lokalnych, regionalnych oraz narodowych wdrażane są programy retencji wody deszczowej, a zatem istnieją przesłanki, że realizacja ww. Umowy może mieć istotny wpływ na przyszłą sytuację przychodową Emitenta.

Zobacz również: Biomed-Lublin zamierza przekazać lek na COVID-19 do badań już w październiku br.

Kurs akcji wraca do wzrostów po przecenie z końca lipca

Walory Aquatech bardzo mocno zyskiwały na wartości w bieżącym roku, szczególnie w czerwcu i lipcu, kiedy spółka zyskała na giełdzie blisko 1000%. 5 sierpnia bieżącego roku Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła obrót na akcjach Aquatech na rynku NewConnect. Powodem skierowania żądania zawieszenia obrotu jest wystąpienie okoliczności wskazujących na możliwość dokonywania obrotu akcjami ww. spółki z naruszeniem interesów inwestorów. Więcej o całej sytuacji przeczytasz tutaj.

Po odwieszeniu obrotu na akcjach, walory zanurkowały o ponad 50% w ciągu jednej sesji, w międzyczasie odrobiły nieco strat, a następnie podaż ponownie docisnęła, a kurs spadł na moment poniżej 20 zł.

8 września spółka opublikowała komunikat o rezygnacji jednego z Członków Rady Nadzorczej, co było kolejnym negatywnym komunikatem w ostatnim czasie. Wtorkowa informacja pobudziła jednak inwestorów, a kurs ponownie wrócił do poziomu powyżej 25 zł.

Notowania Aquatech z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Na zamknięciu wtorkowej sesji walory Aquatech zyskały 26,73% a kursy wyniósł 25,6 zł. Obroty przekroczyły nieznacznie poziom 2,2 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here