Naga MarketsAPS Energia [APE], Unimot [UNT] – Gorące spółki dniaProducent i dostawca przemysłowych systemów zasilania awaryjnego, spółka APS Energia poinformowała wczoraj o wygranej w ważnym przetargu. Kontrakt o wartości 21,77 mln USD czyli około 85,3 mln zł, dotyczy dostawy systemów zasilania bezprzerwowego do tureckiej elektrowni atomowej “Akkuyu”. Planowany termin zakończenia realizacji wszystkich dostaw objętych ofertą przypada na rok 2024. Koncern organizujący przetarg to rosyjska spółka holdingową będąca jednym z uczestników projektu budowy pierwszej tureckiej elektrowni atomowej.

  • APS Energia wygrywa w przetargu tureckiej elektrowni atomowej
  • Unimot z wyróżnieniem tygodnika Wprost
  • Kursy obu spółek w trendach wzrostowych

Na wykresie kurs akcji wystrzelił o ponad 50% o poranku wtorkowej sesji. Od początku czerwca kurs dynamicznie rośnie przy bardzo wysokich obrotach, jednak na tle historycznym, kurs jest nadal na dość niskim poziomie.

APS Energia z wielkim kontraktem

Wykres tygodniowy wskazuje na przełamanie kluczowego oporu, a kolejny cel mamy w okolicach 4,50 zł. Możliwe jednak, że tak duży ruch będzie wymagał korekty.

aps energy


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Unimot “gepardem” polskiego biznesu

Notowany na warszawskim parkiecie niezależny importer paliw Unimot został uznany w plebiscycie tygodnika Wprost za najszybciej rozwijającą się Polską firmę. Spółka otrzymała tytuł polskiego Geparda podczas publikacji notowania 200 największych polskich firm w 2020 roku. Spółka została uznana przede wszystkim za przezwyciężenie trudnych momentów w poprzednich latach oraz radzenie sobie w czasie pandemii.

unimot

Warto podkreślić, że spółka od dłuższego czasu niemal przy każdym raporcie, pozytywnie zaskakuje wynikami. Ma to zresztą doskonałe przełożenie na wykres, gdzie kurs wzrasta od końca 2018 roku, jedynie z przerwą na okres wybuchu pandemii. Od dołka z połowy marca kurs wzrósł już o ponad 230%. Na razie trwa korekta, jednak nie widać silnej reakcji podażowej i można spodziewać się próby powrotu do głównego trendu.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here