Naga MarketsMężczyzna trzymający w ręce torebkę z flagą UKWedług analityków z Rabobanku, impulsy wzrostowe na GBP po niezmienionej decyzji politycznej Banku Anglii mogą być szybko neutralizowane przez kilka czynników. Po pierwsze, bank może wypuścić na rynek wyraźną wskazówkę sugerując, że obniżka stóp nastąpi już w maju. Po drugie, wiadomości dotyczące trudnych negocjacji Brexitu będą ciążyć na funcie i wielokrotnie pojawią się w nagłówkach w nadchodzących tygodniach.


Zobacz również: Brexit już w piątek. Z tej okazji Wielka Brytania wybiła monetę o wartości 50 pensów

Kurs funta ostrzy noże? – Rabobank

Niewątpliwie fakt, że inflacja CPI w Wielkiej Brytanii kształtuje się na poziomie zaledwie 1,3% r/r, znacznie poniżej celu inflacyjnego BoE 2,0% r/r, stanowi bardzo mocny argument na korzyść obniżki stóp procentowych przez BoE w nadchodzących miesiącach.

Słaby wzrost PKB w Wielkiej Brytanii w okresie od 3 miesięcy do listopada (+0,1%) oraz szokująco słabe wyniki sektora detalicznego w grudniu zwiększają szansę na obniżkę w maju. Z drugiej strony prognozowane w styczniu dane PMI były lepsze niż oczekiwano, a wzrost aktywności w sektorze mieszkaniowym sugeruje odbicie po wyborach. RPP może zatem zdecydować się poczekać trochę dłużej, aby ocenić wpływ i zasięg spokojniejszego kontekstu politycznego na zaufanie rynku – napisano w raporcie.

Posiadanie większości w Parlamencie przez Johnsona po grudniowych wyborach do Wielkiej Brytanii zapewniła, że ​​jego projekt ustawy o wystąpieniu z UE przeszedł wczoraj przez parlament. Parlament UE zagłosował za ratyfikacją umowy o wystąpieniu, która toruje drogę do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE jutro wieczorem.

Jednak ulga na rynku, która pojawiła się w związku ze słabnącą niepewnością polityczną może zostać przetestowana, jeśli nadchodzące rozmowy między UE, a Wielką Brytanią w sprawie ich przyszłych umów okażą się trudne do przejścia. Uważamy, że dzisiejszy rajd GBP może być krótkotrwały i oczekujemy, że GBPUSD będzie notowany poniżej poziomu 1,30 zarówno w perspektywie 3, jak i 6 miesięcy – podsumowano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 5 spotkań z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here