Naga MarketsIndeks FANGAkcje w USA i Europie spadają o ponad pół procenta w trakcie wtorkowej sesji, ponieważ pojawiły się pierwsze oznaki działań antymonopolowych rządu USA przeciwko Google i innym dużym firmom technologicznym. Główny europejski STOXX 600 spadł o 0,5%, a sektor technologiczny stracił 2%. Z kolei amerykański indeks S&P 500 osuwa się o -0,3%.


Inwestorzy obawiają się komplikacji wynikających z działań rządowych

Nowojorski indeks spółek technologicznych Nasdaq wszedł na terytorium silnej korekty trwającej od wczoraj, kiedy to Amazon i Google jako pierwsi stanęli w obliczu antymonopolowej kontroli ze strony amerykańskich organów regulacyjnych. Jak podają źródła firmy Apple i Facebook również zostaną wciągnięte w ten proceder.

kurs nasdaq we wtorek 4 6 19
Kurs indeksu Nasdaq we wtorek 4 czerwca 2019 r.

Akcje spółek samochodowych osiągają w tym tygodniu znacznie lepsze wyniki, wspinając się o około pół procenta po tym jak opublikowano lepsze niż oczekiwano wyniki sprzedażowe z rynku amerykańskiego.

Analitycy giganta bankowości inwestycyjnej, Piper Jaffray, zszokowali rynek wyjątkowo byczym oczekiwaniem wobec akcji Amazon, który sugeruje, że mogą osiągnąć wycenę na poziomie 3000 USD, choć z założeniem, że najwcześniej w połowie 2021 roku. Kluczem ich analizy jest formuła wyceny wielomiliardowej firmy. W ich ocenie istnieją dwa sposoby obliczania wartości Amazon: jako firmy handlu detalicznego lub firmy technologicznej. Wskaźniki wyceny dla firm detalicznych są tradycyjnie niższe niż podobne wskaźniki dla spółek sektora technologii (lub e-commerce), a w przypadku Amazon różnica w wartości jest ogromna – wynosi aż 500 mld USD.

akcje amazon we wtorek 4 6 19
Akcje Amazon we wtorek 4 czerwca 2019 r..

Słabe wyniki gospodarcze na całym świecie wskazują na spowolnienie wzrostu i ryzyko recesji, ponieważ nasila się wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Mimo, że wyższe taryfy celne obowiązują już od 10 maja, to dotychczas dotyczyły one jedynie transportów, które wysłane zostały po tym terminie. Wraz z 1 czerwca okres przejściowy dobiegł jednak końca i na towary, które nie zdążyły dopłynąć do celu, nagle nałożona zostanie nowa, wyższa stawka.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here