Naga Markets

Pierwsza sesja września przyniosła kontynuację wzrostów oraz nowe historyczne maksima dla kluczowych amerykańskich indeksów. Na korzyść indeksów oddziaływały notowania Apple, które zyskało niemal 4% i kontynuuje rajd na coraz to wyższych szczytach – agencja Bloomberg podała informację, że spółka planuje wyprodukować co najmniej 75 mln telefonów obsługujących sieć 5G.

Notowania Apple zyskały niemal 4%

Solidnym wzrostem wyróżnił się również Netflix, który zyskał przeszło 5% i tym samym ustanowił nowe historyczne maksimum notowań. Negatywnie do indeksu Nasdaq kontrybuowała Tesla, która ogłosiła zamiar wyemitowania nowych akcji po cenach rynkowych, ze sprzedaży których chciałaby uzyskać nawet 5 mld USD. Bezkonkurencyjny okazał się natomiast Zoom Video Communications, który przebił wszelkie oczekiwania wynikami za II kw. i wzrósł o ponad 40%, wskakując do 3. dziesiątki najbardziej wartościowych spółek na Nasdaq.Zupełnie odmiennie początek nowego miesiąca przebiegał na krajowym rynku, gdzie traciły wszystkie kluczowe indeksy, a najmocniej przecenił się WIG20. Liderem spadków drugi dzień z rzędu była energetyka, której przedstawiciel Tauron odnotował największy spadek spośród blue chipów (-8,5%).

Zapał inwestorów, którzy liczyli na szybkie uporanie się z aktywami węglowymi studzą przesłanki wskazujące na to, że plan dla branży nie powstanie do końca bieżącego miesiąca, na co wcześniej wskazywano. Co więcej rządzący nie chcą dopuścić do tego, aby restrukturyzacja kopalń spowodowała utratę miejsc pracy, a stworzenie alternatywnych stanowisk może potrwać dłużej.

Uwagę inwestorów zwraca także kurcząca się kapitalizacja Lotosu (spółka od początku roku przeceniła się o przeszło 50%), którego notowania po wczorajszej sesji znalazły się poniżej dołków z 12 marca. Wśród spółek II i III linii również dominowały spadki, ale wybrane walory takie jak Kruk czy Inter Cars kontynuują wzrosty napędzane ostatnio opublikowanymi wynikami finansowymi za II kw. 2020 roku, które istotnie przewyższyły konsensus.

WIG w układzie dziennym

Zobacz również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here