Naga MarketsApple prezentuje SplitView
Apple prezentuje SplitView

Dynamika wzrostu sprzedaży jednego z flagowych produktów Apple – iPada – w pierwszym kwartale 2015 znalazła się na wyraźnym minusie. Przedstawiciele spółki szukali sposobu na zwiększenie sprzedaży swoich urządzeń i jak twierdzą udało im się go znaleźć. Czy przełoży się to na wzrost notowań giełdowych przedsiębiorstwa?


Stara technologia zapewni wzrosty?

Pracownicy firmy spod znaku nadgryzionego jabłka nie wymyślili niczego nowego. Rozwiązanie, które chcą wprowadzić w najnowszych wersjach iPad’a było doskonale znane użytkownikom urządzeń z system Android i Windows już jakiś czas temu. Mowa o możliwości podziału ekranu w celu korzystania  z dwóch niezależnych aplikacji jednocześnie. Podział ekranu pozwala w tym samym czasie przeglądać zdjęcia i odpowiadać na wiadomość tekstową bez konieczności przełączania aplikacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
INWESTUJ W AKCJE APPLE I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

SplitView naprawdę ma potencjał do zwiększenia sprzedaży?

Nowa funkcja została zaprezentowana podczas poniedziałkowego (8 czerwca) spotkania developerów pracujących dla Apple. Jako, że aktualizacja działa jedynie z najnowszymi modelami iPadów od razu pojawiły się głosy o chęci zmuszenia użytkowników do wymiany ich urządzeń na najaktualniejsze.

Przedsiębiorstwo w każdym kwartale nadal sprzedaje ogromne ilości tabletów na całym świecie, jednak dynamika sprzedaży z kwartału na kwartał wygląda coraz mniej ciekawie. W Q1 2015 była gorsza o 23% w stosunku do Q1 2014. Apple zrobi wszystko, aby odwrócić ten wykres:

bii ipad sales

Sytuacja techniczna na wykresie APPL H4

Po ponownym dojściu pod strefę oporu 133.00-134.50, notowania Apple zaczęły opadać. Już w czerwcu na wykresie utworzyła się luka spadkowa pod 130.00, która obecnie będzie pełniła rolę krótkoterminowej strefy oporu. Cena AAPL natomiast zatrzymała się nad strefą wsparcia w okolicach 127.00 wyznaczaną przez inną lukę (tym razem wzrostową). Może to być miejsce dalszych odbić i ruchu w stronę wspomnianej strefy 130.00. Warto obserwować notowania akcji Apple w trakcie dzisiejszej sesji.

SPRAWDŹ ANALIZY AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DOSTĘPNE NA PORTALU COMPARIC

AAPL 09.06

Broker TopOption daje możliwość gry w oparciu o notowania Google oraz innych amerykańskich spółek. Załóż konto już teraz, ciesz się wysokimi poziomami zwrotu i zarabiaj dzięki opcjom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here