Naga MarketsRekordowa sprzedaż iPhone’ów pomogła spółce Apple zanotować kolejny rekord. Z zarobkami na poziomie $53,4 miliardów w przeciągu ostatnich 12 miesięcy gigant elektroniki użytkowej ustanowił najwyższy wynik korporacyjnych zarobków w historii.

Spółka dowodzona przez Tima Cooka pokonała ExxonMobil, który w 2008 roku osiągnął zarobki na poziomie $45,2 miliardów. Zgodnie z raportem opublikowanym na stronie Apple, czwarty kwartał roku fiskalnego 2015 (kończący się 26 września 2015r.) przyniósł wzrost zysków o 31% – wszystko za sprawą premiery nowego modelu telefonu iPhone.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rekordowe wyniki zapewnił wzrost sprzedaży iPhone'ów
Rekordowe wyniki zapewnił wzrost sprzedaży iPhone’ów

Apple ostrzegło jednak, że dynamiczny wzrost może zdecydowanie wyhamować w okresie świątecznym (na co zwracałem uwagę we wczorajszych prognozach przed publikacją wyników) – jednocześnie sprzedaż iPada za raportowany okres spadła o 1/5 do poziomów obserwowanych ostatni raz w 2011 roku.

INWESTUJ W AKCJE APPLE I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK – SPRAWDŹ TERAZ

Przedsiębiorstwo przewidywało, że sprzedaż w ostatnim kwartale pozwoli na przychody w zakresie 75,5-77,5 miliardów dolarów – w stosunku do tego samego okresu w zeszłym roku oznaczałoby to wzrost o zaledwie 1 punkt procentowy (powodem miał być jednak zbyt silny dolar).

Przychód Apple za cały rok fiskalny 2015 uplasował się na poziomie prawie 234 miliardów dolarów co przekłada się na rekordowe zyski $53,4mld. Oznacza to, że spółka zarabiała ponad miliard dolarów w każdym tygodniu.

Wzrost przychodów i zysków Apple
Wzrost przychodów i zysków Apple

Tim Cook komentując wyniki osiągnięte przez spółkę stwierdził, że patrząc na obecne trendy sprzedażowe nie widzi żadnych problemów gospodarczych w Chinach – które są przecież jedną z najważniejszych gospodarek dla spółki spod znaku nadgryzionego jabłka.

Reakcja rynku akcji dopiero przed nami

Otwarcie przyniesie silne wzrosty akcji Apple?
Otwarcie przyniesie silne wzrosty akcji Apple?

Jeżeli chodzi o notowania akcji Apple Inc (AAPL) to wczorajsza sesja zamykała się delikatnie na minusie – notowania straciły 0,73USD i uplasowały się ostatecznie na wysokości 114,55. Wpływ na to mogła mieć utrzymująca się od wczoraj negatywna sytuacja na globalnym rynku akcji.

Musimy pamiętać, że konferencja Apple miała miejsce dopiero po zamknięciu rynku – w trakcie środowego otwarcia wtorkowe rekordowe wyniki z pewnością zostaną wzięte pod uwagę. Delikatne osunięcia warto więc wykorzystać do zakupów na korzystniejszych poziomach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here