Naga MarketsLogo Apple w siedzibie sklepu spólkiAmerykański gigant technologiczny Apple zawarł ugodę z władzami Francji, w wyniku której zobowiązał się zapłacić zaległe podatki, których domagał się francuksi fiskus. Według miejscowych mediów chodzi o około 500 milionów euro (ok. 570 mln USD). Przedstawiciele francuskiej filii firmy podkreślają, że Apple jako koncern międzynarodowy jest regularnie kontrolowany przez służby podatkowe na całym świecie. 


Ugoda, o której mowa to wyniki niedawno zakończonego, wieloletniego audytu prowadzonego przez francuską administrację skarbową. Koncern z Cupertino zapowiedział również publikację pełnych wyników audytu.

Warto także dodać, że to nie pierwszy raz kiedy Apple reguluje swoje zobowiązania podatkowe wobec krajów europejskich. Już w 2016 roku koncern zmuszony został do zapłącenia zaległych podatków na rzecz Irlandii, która miała przyznać amerykańskiemu gigantowi niezgodne z prawem ulgi podatkowe. Wówczas chodziło o 14,5 miliarda dolarów.

Reuters zwraca takze uwagę, że francuskie włądze naciskają na ustanowienia w Unii Europejskiej wspólnego podatku, który zobowiązałby firmy oferujące usługi cyfrowe (takie jak m.in. Apple, Google, Facebook czy Amazon) do płacenia 3% przychodów pozyskiwanych na terenie państw Wspólnoty dzięki świadczeniu usług cyfrowych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGoldman Sachs: Podwyżki stóp RBA nadal możliwe
Następny artykułMFW chce dodruku elektronicznego pieniądza. Ujemne stopy jeszcze niższe?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here