Naga MarketsApple wypowiada się w sprawie protestów, zamyka sklepySzef Apple, Tim Cook, zwrócił się do swoich pracowników w wewnętrznej notatce w sprawie nierówności i dyskryminacji w Stanach Zjednoczonych, nawiązując do protestów związanych z morderstwem George’a Floyda, które wybuchają w całych USA.

  • CEO Apple odniósł się do swoich pracowników w kwestii trwających protestów.
  • Apple zamknęło część sklepów, aby chronić się przed ich plądrowaniem przez protestujących.
  • Notowania Apple pod koniec maja niemal odzyskały wartości sprzed pandemii.

Apple zabiera stanowisko w sprawie protestów

– To jest ten moment kiedy wielu ludzi nie chce niczego więcej niż powrót do normalności; lub do statusu quo, który jest do zniesienia tylko jeśli odwrócimy nasz wzrok od niesprawiedliwości. Choć trudno się do tego przyznać, to pragnienie jest znakiem posiadanego przywileju” – stwierdził Tim Cook, CEO Apple.

Te artykuły również Cię zainteresują
Apple przeznaczy środki dla Equal Justice Initiative, organizacji non-profit działającej w sprawie zapobiegania niesprawiedliwości na tle rasowym.

Jednocześnie w związku z falą protestów Apple postanowiło zamknąć większość swoich sklepów w Stanach Zjednoczonych, aby uchronić się przed ich plądrowaniem przez protestujących. Część sklepów została oczyszczona z towaru, aby jeszcze lepiej uchronić się przed szabrownictwem.

Zobacz również: Promise ma umowę z Apple! Notowania w górę o 12%

Wiele sklepów już zostało uszkodzonych, między innymi w Portland, Filadelfii, Brooklynie, Salt Lake City, Los Angeles, Washington DC czy San Francisco. Warto wspomnieć, że po pandemii, a jeszcze przed protestami, jedynie niewiele więcej niż 50% sklepów Apple zostało ponownie uruchomionych.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Apple: notowania niemal tak wysoko jak przed Covid-19

Akcje Apple pod koniec zeszłego tygodnia w swoich notowaniach zbliżyły się istotnie do poziomów sprzed pandemii Covid-19. Cena zamknięcia w piątek wyniosła 319,24 dol. Możliwe, że notowania technologicznego giganta będą testować opór powstały na maksimach w lutym na poziomie 328 dol.

Apple wypowiada się w sprawie protestów, zamyka sklepy
Notowania Apple. Źródło: tradingview.com

Apple w zeszłym tygodniu dokonało także zakupu kolejnego start-upu, tym razem specjalizującej się w rozwiązaniach Machine Learning i Data Science firmy Inductiv. Dołącza ona do grona poprzednich tegorocznych zakupów, takich jak: Voysis, NextVR oraz Dark Sky.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here