Naga Markets

We wtorek rano media obiega informacja, że amerykański gigant, firma Apple Inc. tymczasowo zamknęła większość swoich sklepów w Nowym Jorku z powodu niedawnego wzrostu liczby przypadków COVID-19 w mieście. Według informacji wydanych przez firmę wzrost zarażeń napędzany przez nowy wariant Omicron wirusa jest przed zarząd monitorowany i firma nie chce narażać pracowników.

  • Firma Apple podejmuje ważną decyzję w poniedziałek wieczorem
  • Ze względu na coraz szybkiej rozprzestrzeniający się wariant Omikron, spółka decyduje się zamknąć część sklepów
  • liczba zakażeń koronawirusem w Stanach Zjednoczonych wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin o 181 948
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Liczba zakażeń rośnie – Apple decyduje się zamknąć sklepy

Według wtorkowych informacji, spółka Apple Inc. podjęła ważną decyzję – tymczasowo zamykając większość swoich sklepów w Nowym Jorku z powodu niedawnego wzrostu liczby przypadków COVID-19. Stale rosnąca zakażalność, napędzana przez nowy wariant Omicron wirusa zdaje się być kluczowym momentem, w którym firma nie chce narażać zdrowia i życia pracowników.Według danych również, liczba zakażeń koronawirusem w Stanach Zjednoczonych wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin o 181 948 – wynika z danych opracowanych w poniedziałek przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa. W tym samym czasie w USA przybyło 76 zgonów przypisywanych wirusowi. Od początku pandemii w kraju wykryto 52 280 854 przypadków, a liczba zgonów wyniosła ponad 816 000.

Regularnie monitorujemy warunki i będziemy dostosowywać nasze środki zdrowotne, aby wspierać dobre samopoczucie klientów i pracowników” – podała firma w oświadczeniu.

wykres Kurs akcji Apple 28.12.2021
Kurs akcji Apple 28.12.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Decyzja dotyczy 16 lokalizacji w Big Apple i kilku sklepach w stanie Waszyngton, które zostały zamknięte również przez złą pogodę. Klienci nadal mogą składać zamówienia online i odbierać je w tych lokalizacjach, rzecznik firmy powiedział Axios.

Jak dotąd jednak kurs akcji producenta smartphone’ów, komputerów i zegarków zdaje się nie reagować na nowe rewelacje związane z zamykaniem sklepów. Akcje giganta wyceniane są obecnie po 180 dolarów za akcję a poniedziałkowy wzrost indeksów głównych nie opuścił również sektora technologicznego. Spółka odnotowała ponad 2,3% wzrostu zbliżając się do swojego rekordowego poziomu, który wydaje się być już w zasięgu ręki.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here