Naga MarketsApple z rekordowymi wynikami finansowymi. iPhone'y szły jak świeże bułeczkiApple zaprezentowało znacznie lepsze rezultaty finansowe za IV kw. 2020 r. niż spodziewali się tego przeciętnie analitycy. Szczególnie dobrze prezentują się wyniki sprzedaży we wszystkich segmentach działalności spółki, a także we wszystkich regionach geograficznych.

  • Świetnie sprzedawały się wszystkie produkty spółki
  • Największy wzrost zanotował segment iPadów
  • Chiny okazały się rynkiem, który rozwinął się najbardziej względem analogicznego okresu rok wcześniej

Apple: fantastyczne rezultaty za IV kw. 2020 r.

Apple Inc. zaskoczył świetnymi wynikami finansowymi, które napędzone zostały głównie sprzedażą nowej serii iPhone’ów 12, które zaprezentowały zostały na początku jesieni.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie rozmowy konferencyjnej z analitykami, która miała miejsce po publikacji wyników, szef firmy, Tim Cook, poinformował o przekroczeniu liczby 1,65 mld urządzeń Apple używanych na całym świecie. Liczba iPhone’ów pokonała natomiast 1 mld egzemplarzy.

Zobacz również: Tesla zawiodła wynikami finansowymi. Akcje w dół o 5% po sesji

Spółka osiągnęła przychód w wysokości 111,4 mld dol. w IV kw. 2020 r., co przekłada się na wzrost o aż 21% wobec analogicznego okresu rok wcześniej. Zysk netto na akcję wyniósł natomiast 1,68 dol. na akcję.

Odnosząc te rezultaty do oczekiwań analityków, wyglądają one fantastycznie. Przychody ze sprzedaży okazały się o 8,3% wyższe od przeciętnych prognoz na Wall Street, które wynosiły 102,8 mld dol, natomiast zysk na akcję o aż 20% większy.

fpmarkets

Świetnie wygląda sprzedaż iPhone’ów, która wzrosła o 17% w ujęciu rocznym do 65,6 mld dol., znacznie większa niż 59,6 mld dol. zapowiadane przez analityków. Jeszcze lepiej jest w przypadku iPadów, gdzie przychody ze sprzedaży wyniosły 8,4 mld dol., aż o 41% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Jeśli chodzi o pozostałe urządzenia: sprzedaż MacBooków wzrosła o 21%, a smartwatchy o 30%. Zwiększyły się także przychody z tytułu usług, o 24%.

Apple może się także pochwalić wzrostem we wszystkich regionach geograficznych. Sprzedaż wzrosła: o 12% w Ameryce Północnej i Południowej, o 17% w Europe, o 57% w Chinach, o 33% w Japonii i 11,5% w pozostałej części Azji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluta | notowania bitcoina | gielda komentarze | analiza | dax notowania na żywo | dax prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here