Naga MarketsApple z niesamowitym rekordem, kapitalizacja rynkowa już ponad 2 mld dol.!Apple Inc. we środę jako pierwsza amerykańska spółka w historii przekroczyło rekordowy poziom 2 mld dol. kapitalizacji rynkowej dzięki osiągnięciu w trakcie sesji ceny za akcję na poziomie 467,77 dol.

  • Apple jako pierwsza spółka w historii notowań amerykańskiej giełdy przekroczyła barierę 2 mld dol.
  • Podobny wyczyn Apple osiągnęło 2 lata temu przy granicy 1 mld dol.
  • Od początku roku akcje spółki zarządzanej przez Tima Cooka podrożały o ponad 58%

Apple: kapitalizacja rynkowa przekracza 2 mld dol.

Kurs akcji Apple we środę ostatecznie wzrósł jedynie o 0,13% do 462,83, jednak w trakcie sesji wystrzelił nawet do 468,65 dol., co pozwoliło kapitalizacji rynkowej technologicznego giganta przekroczyć barierę 2 bln dol. Taki wyczyn Apple Inc. osiągnęło jako pierwsza spółka w historii amerykańskiej giełdy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Apple z niesamowitym rekordem, kapitalizacja rynkowa już ponad 2 mld dol.!
Notowania Apple Inc. Źródło: tradingview.com

Warto dodać, że jeszcze dwa lata temu, 2 sierpnia 2018 roku, Apple przekroczyło barierę 1 mld dol., również jako pierwsze. Niedługo potem w te ślady poszli także Amazon, Microsoft oraz Alphabet.

Niecały miesiąc temu, 31 lipca, Apple stało się także największą spółką giełdową na świecie, przebijając naftowego giganta Saudi Aramco.

Za te rekordy odpowiada niesamowity rajd akcji spółki w ostatnich miesiącach, zapoczątkowany tuż po pandemicznym krachu. Od dołka notowań z 23 marca, gdy akcje Apple potaniały aż do 224,37 dol., kurs wystrzelił w górę aż o 106%.

Apple z niesamowitym rekordem, kapitalizacja rynkowa już ponad 2 mld dol.!
Notowania Apple Inc. w ostatnich kilkunastu latach. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Epic Games zarzuca Apple praktyki monopolistyczne i kieruje sprawę do sądu

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Apple: świetne wyniki w II kw.

Technologiczny gigant radził sobie bowiem świetnie nawet w tak trudnym okresie, jak pandemia, która w pewnym momencie zmusiła Apple do zamknięcia niemal wszystkich sklepów stacjonarnych. Co więcej, mimo braku konieczności zamykania placówek w niektórych regionach świata, spółka i tak to czyniła w trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników.

Według wyników opublikowanych pod koniec lipca Apple w II kw. 2020 r. zwiększył swoje przychody ze sprzedaży do 59,7 mld dol., czyli aż o 11% względem II kw. 2019 r., gdy wyniosły one 53,81 mld dol.

Inwestorów w akcje spółki czeka także split akcji w stosunku 4 do 1, który zostanie dokonany 24 sierpnia. Natomiast handel z uwzględnieniem splitu zostanie uruchomiony 31 sierpnia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here