Naga MarketsApple z kolejnym sukcesem sprzedaży iPhone'ów. Słabe wyniki SamsungaApple ma powody do dumy. Łączna światowa sprzedaż smartfonów w II kw. 2020 r. spadła aż o jedną piątą, ale liczba sprzedanych przez spółkę urządzeń mobilnych pozostała niemal taka sama jak w poprzednim roku. Takimi wynikami nie mogą pochwalić się najwięksi rywale technologicznego giganta: Huawei ani Samsung.

  • Akcje Apple od początku roku podrożały o ponad 71%
  • Ostatni miesiąc przyniósł zwyżkę kursu akcji technologicznego giganta o prawie 32%
  • Apple jest obecnie największą notowaną na giełdzie spółką na świecie w historii

Apple: świetne wyniki sprzedaży

Globalna sprzedaż smartfonów spadła o 20,4% do 295 mln jednostek w II kw. 2020 r. jak wynika z raportu opublikowanego we wtorek przez firmę analityczną Gartner. Sukcesem Apple jest utrzymanie sprzedaży telefonów na podobnym poziomie w niezwykle trudnym okresie, gdy większość sklepów marki było przez pewien czas zamknięte. Spadła ona o jedynie 0,4% w ujęciu rocznym.

Katastrofalne załamanie sprzedaży zanotował Samsung, który w II kw. sprzedał aż 27,1% mniej telefonów względem poprzedniego roku. Fatalnie poradziły sobie także chińskie marki: Xiaomi zmniejszyło wolumen sprzedaży o 21,% a Oppo o 15,9%. Sytuacja nie wygląda aż tak źle w przypadku Huaweia z 6,8-proc. spadkiem.

– Restrykcje związane z przemieszczaniem się, zamknięcie placówek handlowych i oszczędniejsze wydawanie wolnych środków na produkty, które nie są niezbędne do życia w dobie pandemii, spowodowały do drugiego z rzędu kwartalnego załamania sprzedaży smartfonów w tym roku – stwierdził dyrektor badań w Gartner, Anshul Gupta.

– Poprawa otoczenia biznesowego w Chinach pomogła Apple osiąnąć wzrost sprzedaży w tym państwie. Dodatkowo, wprowadzenie nowego iPhone’a SE zachęciło użytkowników starszych urządzeń do zmiany swojego smartfona – zaznaczyła wiceprezydent działu badań w Gartner, Annette Zimmermann.

Zaletą iPhone’a SE jest jego niska cena, która zaczyna się od 399 dol., a urządzenie oferuje ten sam procesor co iPhone 11. Urządzenie jest małe i swoimi rozmiarami nawiązuje do starszych wersji legendarnego smartfona, jak iPhone 8.

Zobacz również:  Akcje Tesli z rekomendacją ceny nawet 3500 dol. od Wedbush

CMC
Panikujesz? Wykorzystaj sytuację na wzrost/spadek. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Kurs akcji Apple blisko maksimów

Tymczasem kurs akcji Apple we wtorek nieznacznie opadł o 0,82% do nieco poniżej bariery 500 dol. osiągając 499,30 dol. na zamknięciu sesji. Wczorajszy spadek przerwał wzrostową passę notowań spółki, które przez 5 dni z rzędu wyznaczał kolejne rekordowe szczyty.

Apple z kolejnym sukcesem sprzedaży iPhone'ów. Słabe wyniki Samsunga
Notowania Apple Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Kapitalizacja Apple na ten moment już zapewne na długo przekroczyła 2 bln dol. i wynosi około 2,13 bln USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here