Naga Markets

Apple wyprodukuje iPhone’a 14 w Indiach!Apple Inc. wyprodukuje swojego iPhone’a 14 w Indiach, poinformowała w poniedziałek firma, ponieważ producenci przenoszą produkcję z Chin pośród napięć geopolitycznych i ograniczeń pandemicznych, które zakłóciły łańcuchy dostaw w wielu branżach. „Nowa linia iPhone’ów 14 wprowadza przełomowe nowe technologie i ważne funkcje bezpieczeństwa. Cieszymy się, że będziemy produkować iPhone’a 14 w Indiach” – powiedział Apple w oświadczeniu.

Nowa linia iPhone powstanie w Azji!

Apple zaprezentowała swoją najnowszą linię iPhone’ów na początku tego miesiąca. Będą miały ulepszone aparaty, szybsze procesory i trwalsze baterie w tych samych cenach, co modele zeszłoroczne.

Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Indie są drugim co do wielkości rynkiem smartfonów na świecie po Chinach, ale sprzedaż Apple iPhone ma trudności z przejęciem dużego udziału w rynku w porównaniu z tańszymi smartfonami konkurencji. Ogłoszenie firmy z Cupertino w Kalifornii łączy się z naciskiem premiera Indii Narendry Modiego na lokalną produkcję, co było kluczowym celem jego rządu od czasu objęcia przez niego urzędu w 2014 roku.

Firma technologiczna postawiła na Indie, gdzie po raz pierwszy rozpoczęła produkcję swojego iPhone’a SE w 2017 roku i od tego czasu nadal montuje tam wiele modeli iPhone’a. Apple otworzył swój sklep internetowy w Indiach dwa lata temu, ale według lokalnych mediów pandemia opóźniła plany stworzenia flagowego sklepu w Indiach.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

XTB

Według raportu JPMorgan cytowanego przez agencję prasową Press Trust of India, Apple prawdopodobnie przeniesie około 5% swojej produkcji iPhone’a 14 do Indii z końca tego roku, zwiększając ją do 25% do 2025 r.

Analitycy spodziewają się, że prawie jedna czwarta wszystkich produktów Apple będzie produkowana poza Chinami do 2025 roku, w porównaniu do około 5% obecnie. Raport stwierdza, że ​​zagrożenia związane z łańcuchem dostaw, takie jak rygorystyczne blokady COVID-19 w Chinach, są prawdopodobnie wyzwalaczem takich wysiłków związanych z relokacją, które będą kontynuowane w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDecyzja FED oraz prognoza wskaźników makro ciążą rynkom finansowym | Analiza rynku z EXANTE #18
Następny artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: Kurs GBP/USD razi słabością. Złoto najtańsze od 2 lat, a Bitcoin opiera się spadkom
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here