Naga MarketsJuż we wtorek, 14 września odbędzie się doroczny event spółki Apple Inc., gdzie firma ma ogłosić nowe modele swoich iPhone’ów, a także nowe modele Apple Watch i AirPods. Akcje giganta na kilka dni przed premierą pikują, kiedy firma otrzymała mocny cios po prawnej batalii w USA. Sąd stwierdził, że Apple nie może zabronić deweloperom umieszczania w swoich aplikacjach linków do innych mechanizmów zakupowych, oprócz In-App purchasing. Czy konferencja spółki wybroni notowania giganta z Cupertino?

  • Zbliża się najważniejsza konferencja roku dla Apple
  • Firma ma zaprezentować na niej swojego nowego iPhon’a oraz nowy Apple Watch i AirPods
  • Po batalii prawnej w USA widać jednak, że akcje giganta spadają
  • Spółka spadła już blisko 6 procent od szczytu 
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Apple szuka nowego sposobu na ożywienie sentymentu wobec spółki

Amerykański gigant technologiczny Apple przygotowuje się do swojej najważniejszej konferencji w roku, która będzie miała swoje miejsce we wtorek, 14 września. Już za kilkadziesiąt godzin użytkownicy oraz sami inwestorzy dowiedzą się co nowego szykuje spółka. Według informacji spółka prawdopodobnie nie będzie zamieszczała żadnych większych zmian w konstrukcji kolejnego iPhone’a.Aktualizacje osiągnęły szczyt w 2021 roku na 5G, oczekujemy, że aktualizacje będą umiarkowane, ale nadal będą napędzać wysokie wolumeny w 2022 roku„, według analityka JP Morgan Samik Chatterjee, przyglądająca się postępom spółki. Sama konferencja jednak będzie dla spółki „być albo nie być” po ostatnim ciosie wystosowanym przez amerykańskie władze.

wykres Kurs akcji Apple 13.09.2021
Kurs akcji Apple 13.09.2021

Przypomnijmy, że Sąd Okręgowy Północnej Kalifornii w Stanach Zjednoczonych orzekł w ubiegły piątek, że egzekwowanie przez Apple Inc. przepisów anty-sterowności w App Store jest antykonkurencyjne. W raportach czytamy, że sąd nadmieniał, że Apple nie może zabronić deweloperom aplikacji umieszczania w swoich aplikacjach linków do innych mechanizmów zakupowych, oprócz In-App purchasing. Ponadto, gigant technologiczny nie może również powstrzymać deweloperów lub firm od mówienia do konsumentów bezpośrednio, jeśli chodzi o opcje płatności i inne informacje.

Orzeczenie to jest następstwem pozwu Epic Games Inc. przeciwko Apple, w którym zarzucił on gigantowi „monopolistyczną” kontrolę nad swoimi systemami związanymi z App Store. Poza wspomnianym orzeczeniem, sędzia stanął po stronie Apple we wszystkich innych sprawach wymienionych w pozwie.

Wracając jednak do samej konferencji (link do niej zamieszczamy poniżej) okazuje się, że Apple może nie zmienić zbyt wiele ze swoimi flagowcami. Według MacRumors, Apple prawdopodobnie nie zmieni rozmiary swoich telefonów w tym roku a największe ulepszenia mogą przyjść jedynie wobec samego aparatu.

Apple podobno planuje wprowadzić wersję wideo z jego ustawienia Portrait Mode, który pozwoli użytkownikom uchwycić filmy z rozmytym tle. Firma chce również dodać możliwość nagrywania ProRes, który pozwoli na wysokiej rozdzielczości materiału filmowego, jak również nowe funkcje fotoedycji, które pozwolą ludziom zrobić zdjęcia cieplejsze lub chłodniejsze, bez wpływu na odcienie bieli, na raport. Więcej okaże się jednak podczas samej konferencji spółki.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here