Naga MarketsOstatni raport na temat jednego z najnowszych dzieci Tima Cook’a – Apple Watch nie będzie powodem do chwały dla Apple. Serwis wristly.co dotarł do 340 użytkowników tego cuda techniki i przeprowadził szczegółową ankietę na temat tego jak inteligentny zegarek z logo jabłka jest użytkowany. Wyniki zaskakują.


Apple lubi się chwalić 97% poziomem zadowolenia użytkowników z zakupionego Apple Watch’a – ten raport, może być wspomnianymi trzema procentami niezadowolonych klientów, lub – co gorsze dla Apple – wskazywać na szerszy problem.

wristly.co
wristly.co

Wspomniane 340 osób zakupiło Apple Watch, a następnie zrezygnowało z jego użytkowania. Wristly.co zdecydowało się zbadać dlaczego tak postąpili. Większości z nich, dojście do decyzji o zrezygnowaniu z noszenia Apple Watch na nadgarstku zajęło ponad 2 tygodnie. Co dziwne, aż 89% badanych jako główny powód zaprzestania użytkowania produktu Apple wskazywało na niedostrzeganie w tym urządzeniu jakiejkolwiek wartości. Urządzenie kosztujące w swojej najuboższej wersji kosztuje 549 USD. W zamian za tę kwotę dostajemy kilkucentymetrowe pudełko ze stali nierdzewnej pełne najnowocześniejszej technologii.

Graj na spadki i wzrosty akcji Apple dzięki ofercie brokera TMS!

wristly.co
wristly.co

Mimo to, ankietowani przez wristly.co byli na tyle rozczarowani produktem Apple, że większość z tych urządzeń skończyło… gdzieś w szufladzie. Mniej niż 10% użytkowników zdecydowało się zatrzymać Apple Watch i podarować go bliskim – większość go oddała, sprzedała lub o nim zapomniała.

Problemem nie okazał się ograniczony czas pracy na baterii, czy użyte oprogramowanie lecz właśnie brak perspektyw do użytkowania takiego cacka. Aż siedemnastu procentom ankietowanych brakowało starego zegarka, a ponad połowa określała trudność w użytkowaniu produktu jako ważny lub bardzo ważny powód jego porzucenia.

Co powinno zrobić Apple?

wristly
wristly.co

Ankieterzy spytali również badanych, co ich zdaniem sprawiłoby, że zarówno oni jak i pozostali użytkownicy Apple Watch powróciliby do jego użytkowania. Do najczęściej wymienianych niespodziewanie należał postulat o… wydłużenie czasu pracy na baterii. Choć najwyraźniej słaba bateria nie była głównym powodem wrzucenia Apple Watch do szuflady przez większość ankietowanych, to zdecydowanie polepszyłaby odbiór urządzenia. Również stylistyka (z której Apple słynie) nowego zegarka pozostawia nieco do życzenia i choć akurat ta sprawa jest mocno indywidualna, większość ankietowanych przyznawała, że Apple Watch jest zbyt gruby – jak na razie obie wersje zegarka posiadają zaledwie centymetr średnicy.

Elektroniczna biżuteria szturmem zdobywa serca wielu dotychczasowych użytkowników smartfonów. Sam również jestem ofiarą tej mody i mam w posiadaniu inteligentną opaskę, która po podłączeniu do telefonu nie tylko mierzy moja aktywność w ciągu dnia, ale również jest w stanie pełnić rolę budzika. Apple Watch jest urządzeniem znacznie bardziej rozbudowanym o szerokiej gamie zastosowań. Najwyraźniej specjaliści Apple będą musieli jeszcze udoskonalić wersję swojego zegarka, aby jedną z częściej używanych opcji Apple Watch nie było zagracanie szuflad.

Sprawdź również pozostałe analizy dużych amerykańskich spółek!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here