Naga MarketsOstatnie lata prosperity Apple (AAPL.US na platformie xStation5) zawdzięcza sukcesowi swojej linii smartfonów, czyli serii iPhone. Niemniej cała branża uległa stagnacji, a ponadto na rynku coraz prężniej poczynają sobie producenci z Chin. Dlatego też dla inwestorów tak ważne będą dane o sprzedaży telefonów, oraz czy spółka ma wizję modyfikacji swojego modelu biznesowego. Koncern ma zaprezentować sprawozdanie finansowe we wtorek po zakończeniu sesji na Wall Street (po godzinie 22 czasu polskiego).


Po wybiciu oporu w postaci poziomu 142,80 USD notowania Apple uległy pewnej konsolidacji – można wyrysować trójkąt zniżkujący. Czwartkowa świeca, choć spadkowa, to utworzyła stosunkowo długi dolny knot przy 50-okresowej średniej kroczącej. Może to wskazywać, że w tym miejscu pojawia się popyt, co powinno sprzyjać odbiciu. Zniesienie górnego ramienia trójkąta (obecnie około 153 USD) może zapowiadać wznowienie długoterminowego trendu wzrostowego.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Inwestorzy zakładają, że spółka w minionym kwartale fiskalnym wypracowała 8,2 mld USD zysku netto. EPS, czyli zysk na jedną akcję, ma natomiast wynieść 1,57 USD, czyli o 5% więcej w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku. W przypadku przychodów Wall Street zakłada, że sięgną one kwoty  44,89 mld USD, czyli o 6% więcej niż w analogicznym kwartale sprzed roku. W ciągu ostatnich 12 kwartałów, aż pięciokrotnie Apple nie udało się sprostać oczekiwaniom wobec tej kategorii.

W tym zestawieniu będzie bardzo ważne, jak wypadną dane o sprzedaży iPhone’ów. Konsensus celuje w 40,7 mln szt. przy średniej cenie wynoszącej 621 USD – w poprzednim kwartale sprzedaż sięgnęła 50,79 mln szt. Domy maklerskie są wyraźnie pozytywnie nastawione wobec perspektyw stojących przed Apple. Na 46 rekomendacji aż 36 to “kupuj”, a 10 to “trzymaj”. Żadna z instytucji nie zaleca więc sprzedaży walorów. Natomiast średnia docelowa cena walorów Apple wynosi 164,96 USD, co daje ponad 10% potencjału wzrostowego w stosunku do bieżącej wyceny rynkowej.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here