Naga MarketsApple systematycznie traci. Ponownie rosnące napięcia na linii USA-ChinyIndeksy za Oceanem delikatnie zyskały, co oznacza, że inwestorzy nie reagują już tak pozytywnie na wieści o kolejnej szczepionce tworzonej przez AstraZeneca, jak miało to miejsce za pierwszym razem w przypadku szczepionki Pfizera. Spośród spółek warto spojrzeć na notowania Apple, walory spółki od kilku dni systematycznie tracą, a tylko wczoraj odnotowały przecenę o niemal 3%.

Apple płaci za zarzuty

Kilka dni temu świat obiegła informacja o ugodzie w ramach której producent smartfonów zgodził się zapłacić 113 mln USD w ramach zarzutów w sprawie nazywanej „batterygate”. Producent wdrożył kontrolę wydajności w starszych modelach iPhone w celu zachowania stabilności systemu, która szwankowała przez zdegradowane baterie. Z pozostałych tematów rosną napięcia na linii USA-Chiny wokół Tajwanu – Chiny zapowiedziały odpowiedź za wizytę amerykańskiego admirała marynarki wojennej i wyrażają sprzeciw jakimkolwiek relacjom wojskowym pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Tajwanem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na warszawskim parkiecie dominowały wzrosty, choć w II części dnia kluczowe indeksy oddały większość wypracowanej zwyżki. Warto zwrócić uwagę na przedstawicieli sektora odzieżowego w indeksie blue chipów, pomimo zapowiedzi otwarcia sklepów w galeriach handlowych notowania CCC zakończyły sesję jedynie z 1,16%-owym wzrostem, a LPP było 4 najsłabszym walorem w indeksie, ze spadkiem o niemal 1%. Sam indeks WIG-Odzież przecenił się o 0,44%, a w ramach indeksu wybitny wzrost o odpowiednio 20% i 25% odnotowało jedynie Monnari i Esotiq.

Po wczorajszej sesji na rynek spłynęły raporty za III kw. 2020 roku od poniższych spółek: 1) GTC miało 17,2 mln euro zysku netto wobec konsensusu 15,4 mln euro, jednak r/r zysk zmniejszył się o 13,4%. 2) Wynik netto Asseco Poland wyniósł 90,9 mln zł, delikatnie powyżej wcześniejszych szacunków (90,5 mln zł), r/r wynik poprawił się o 15,9%. 3) Ten Square Games wypracował 58,8 mln zł zysku netto wobec konsensusu 58,3 mln zł, wynik r/r wzrósł o 225%. 4) Zysk netto Forte wyniósł 31,8 mln zł wobec 3,1 mln zł straty w ubiegłym roku. 5) Comp wynikiem netto sięgającym 5,3 mln zł zaskoczył pozytywnie analityków, którzy szacowali wynik na 1,4 mln zł, jednak zysk skurczył się w stosunku do poprzedniego roku o 34,3%. 6) Sanok Rubber Company odnotował 19,91 mln zł zysku wobec 8,33 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, konsensus prognoz zakładał zysk netto na poziomie 7,8 mln zł.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here