Naga MarketsApple prezentuje nowego iPhone'a. Spodziewane są spadki sądząc po historii notowańAkcje Apple zaliczyły w ostatnich tygodniach sporą przecenę. Jeszcze na początku września za akcję technologicznego giganta należało zapłacić nawet 157 dol., podczas gdy jeszcze we wtorek w tym tygodniu było to już zaledwie 142,93 dol., choć od tamtego czasu notowania nieco odbiły, to wciąż są o 6,5% niżej od szczytów. W piątek debiutuje nowy iPhone 13: czy skieruje akcje ku nowym maksimom czy raczej wywoła dalszą przecenę?

Akcje Apple Inc. mogą potanieć w dzień rynkowego debiutu iPhone’a 13

Apple Inc. w piątek zamierza wprowadzić do sprzedaży nowego iPhone’a 13 i jak zwykle dzień debiutu będzie wyjątkowy dla entuzjastów nowinek technologicznych. Niestety, niekoniecznie bywa on sprzyjający dla traderów i spekulantów.Jak wynika z analizy wykonanej przez ekspertów portalu Barron’s, aż w 8 z 10 ostatnich corocznych debiutów akcje Apple Inc. taniały po wprowadzeniu na rynek nowego urządzenia z serii iPhone.

Jednak to nie tylko efekt jednodniowej „sprzedaży faktów” – zjawiska, które powstaje wskutek budowania ciężkich do spełnienia i wygórowanych oczekiwań, a także mającego miejsce wtedy, gdy bazowy scenariusz wywołuje zawód. Często jest to też po prostu moment pozbycia się waloru przez część inwestorów.

Zobacz również: Cena ropy WTI w górę czwartą sesję z rzędu. Chiny sprzedały część rezerw surowca

Przecena akcji Apple Inc. po debiucie nowych iPhone’ów trwała zwykle dłużej, bo przeciętnie taniały one o 0,9% w trakcie kolejnych pięciu sesji. Wyjątkiem są jedynie iPhone 5S z 2013 roku oraz iPhone XS z 2018 roku, po prezentacji których akcje drożały odpowiednio o 3% i 2,2% w kolejnych pięciu dniach handlu.

fpmarkets

Zdaniem analityka Wedbush, Dana Ivesa, który przygląda się głównie spółkom technologicznym, zachowanie niepewnych traderów w momencie wprowadzenia nowych produktów Apple można porównać do rodzaju niewłaściwego odruchu.

To był i nadal jest zły ruch, gdy sceptycy starają się zmagać z tempem wzrostu notowań oraz rosnącym popytem na produkty w trakcie tych cyklów pojawiania się nowych generacji. – stwierdził Ives.

invest

Apple prezentuje nowego iPhone'a. Spodziewane są spadki sądząc po historii notowań
Kurs akcji Apple Inc. Źródło: tradingview.com

Jak się okazuje, właśnie długoterminowe podejście okazało się właściwe w przypadku akcji Apple. Choć w krótkim terminie możliwe jest zanotowanie „papierowej” straty, to kupowanie przecenionych akcji po takim wydarzeniu bywało dobrym momentem na rozpoczęcie inwestycji, a akcje Apple drożały przeciętnie o 3,2% do końca roku. To sporo, biorąc pod uwagę, że nowe iPhone’y trafiają one rynek jesienią.

W tym roku zapewne nie będzie inaczej i sądzimy, że Apple jest na dobrej drodze do stania się spółką wartą nawet 3 biliony dol. w 2022 r. pomimo tego, że „hejterzy dalej hejtują”. – dodał analityk Wedbush.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here