Naga MarketsNa wczorajszej konferencji spółka Apple Inc. zaprezentował nowe modele swoich flagowych smartfonów serii X – co było nie małą niespodzianką dla wiernych fanów producenta. Model iPhone X zostanie zastąpiony przez iPhone XS, a iPhone XR będzie tańszą wersją w Polsce – za niespełna 3279 w najekonomiczniejszym modelu. Wykres spółki zdaje się uzupełniać mieszane uczucia fanów serii. 


Konferencja na miarę nowego iPhona

Firma Apple Inc. wprowadziła na świat swój największy w historii smartfon – iPhone Xs Max. 6,5 calowy ekran zdaje się miniaturyzować pierwszy, wprowadzony w 2007 roku przez Steve’a Jobs’a model iPhona, który wówczas posiadał jedyne 3,5 cala. Prócz tego, że jest to największy dotychczas model, jest on również najbardziej kosztowny. Ceny za model w wersji 5,8 cala rozpoczynają się od 4950 złotych, natomiast wersja 6,5 to cena jedynych.. 5,5 tysiąca złotych. Najbardziej rozbudowany model można będzie dostać już od 7200 złotych.

Nowy model iPhona XR to idealne wyważenie pomiędzy stosunkowo niewielkim iPhonem Xs a ogromnym iPhonem Xs Max. Ekran iPhona XR jest ma dokładnie 6,1 cala i jest wykonany w technologii LCD Liquid Retina i mimo, że technologia ta jest nieco gorsza od OLED’u, to producent twierdzi, że “to najlepszy ekran LCD w historii smartfonów”.

Zobacz również: Jesień należeć będzie do Apple? 3 telefony, smartwatche i nie tylko

Modele iPhone Xs i iPhone Xs Max są wykonane ze stali nierdzewnej i mają bardziej wytrzymałe szkło oraz ekran z wspomnianą już – najnowszą technologią OLED. Prócz tego są oczywiście wodoszczelne z wytrzymałością do 2 metrów przez pół godziny. Modele wyposażone są w procesor A12 Bionic co według producenta stanowi pierwszy siedmiomilimetrowy procesor na świecie.

Apple zapowiedział również, że w nowych urządzeniach wprowadzona będzie usprawniona wersja zabezpieczenia Face ID (mechanizmu rozpoznawania twarzy użytkownika). Zabezpieczenie używane jest m.in. przy płatnościach zbliżeniowych portfelem Apple Pay. Usprawnienia mają dotyczyć szybkości rozpoznawania właściciela oraz dokładności skanowania, co przekładać się ma na zwiększone zabezpieczenie smartfona. Ponadto telefony wyposażono w funkcję Dual Sim, czyli możliwość korzystania z dwóch kart SIM jednocześnie.

Warto zaznaczyć, że to właśnie modele iPhone Xs i iPhone Xs Max są dla producenta najważniejszym produktem. Jak sam twierdzi, trafiają one do najszerszej grupy docelowej i powinny najlepiej wypaść pod względem sprzedażowym.

Może Cię zainteresować: Warren Buffet zwiększa swoje zaangażowanie w spółkę Apple

Jak reaguje wykres?

Konferencja Apple rozpoczęła się tuż po godzinie 19:00, gdzie na wykresie widać pierwsze, euforyczne reakcje. Zwykle tego typu konferencje nie przechodzą bez odbicia się na wykresie, jednak tym razem przebieg ceny zdaje się popadać w konsternację w związku z nowymi flagowcami producenta. Chwilowy wyskok cen momentalnie zostaje zbity powracając do ceny uśrednionej z sesji. Samo budowanie napięcia na dwa dni przed prezentacją spółki było łatwo dostrzegalne, gdzie cena w ciągu dwóch sesji podskoczyła o prawie 4 procent do poziomu 224,98 dolara za akcję.

Apple – wykres podczas publikacji nowych flagowców

Tymczasem Apple Inc. od początku roku niestrudzenie rośnie już ponad 35 procent praktycznie bez większych korekt. Dla porównania, ceny spółki w połowie roku 2016 wynosiły 89 dolarów za akcję, co do chwili obecnej stanowi wzrost o ponad 157 procent w ciągu ostatnich dwóch lat.

Apple – wykres D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here