Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


Rzut oka na rynek – środa 26 października:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kwartalne wyniki przedstawiła dzisiaj spółka Coca-Cola (NYSE, ticker: KO). Zysk na akcję EPS wyniósł 0,49$ wobec prognoz 0,48$.Dochód kwartalny 10,6 mld dolarów wobec prognozy 10,54 mld dolarów. W przedsesyjnych notowaniach akcje spółki zyskują 0,63%.
  • Cena ropy od wczoraj spada. Ropa WTI przełamała wsparcie na poziomie 50.00, które broniło przed spadkami od dwóch tygodni. Wszystko to spowodowane jest coraz większymi wątpliwościami obserwatorów czy OPEC faktycznie ograniczy produkcję. Wątpliwości pojawiły się po głosach z Iranu, który nie zamierza przystąpić do porozumienia.
  • Spółka Boeing (NYSE, ticker: BA) przedstawiła świetne wyniki za Q3. Zysk na akcję EPS wyniósł 3,51$ i był dużo lepszy od prognozy 2,62$. Dochód kwartalny 23,9 mld dolarów wobec prognozy 23,64 mld dolarów. Akcje spółki zyskują w przedsesyjnych notowaniach 1,52%.

Kolejną spółka, która zaprezentowała swoje kwartalne wyniki jest APPLE (NASDAQ, ticker AAPL). Zysk na akcję wyniósł 1,67$ wobec prognozy 1,65$. Dochód kwartalny 46,9 mld dolarów wobec oczekiwanych 46,89 mld dolarów. Cena akcji spółki taniała jednak w przedsesyjnych notowaniach początkowo o ponad 4%, ale w późniejszych godzinach strata została zredukowana.

Spadki spowodowała informacja o rocznym (fiskalnym zysku spółki), który wyniósł 215,6 mld dolarów. Wynik ten jest o 8% gorszy od wyniku z roku ubiegłego i jest to pierwszy raz od 2001 roku kiedy spółka APPLE ma gorszy zysk w stosunku do poprzedniego roku. W danych widać również spadek w sprzedaży zarówno telefonów iPhone jak również tabletów iPad, co widać na poniższym diagramie:

aapl_sold

Sytuacja techniczna w dłuższym terminie na wykresie spółki APPLE jest jednak dużo bardziej pozytywna niż dane. Po przełamaniu na początku sierpnia spadkowej linii trendu cena akcji spółki sukcesywnie rośnie przełamując kolejne opory. Dzisiejszy spadek również odbył się spod samego oporu na poziomie 119$. Na tą chwilę czyli na godzinę przed startem regularnych notowań cena akcji znajduje się na poziomie 114,85$ czyli jest jeszcze w bezpiecznej odległości nad wsparciem 112,40$.

Wykres AAPL dla interwału D1.
Wykres AAPL dla interwału D1.

amo_aapl_w1


Powyższe wykresy pochodzą z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Coca – Cola ” Dochód kwartalny 10,6 mld dolarów… ”
    Boeing ” Dochód kwartalny 23,9 mld dolarów… ”
    Mowa tutaj chyba o przychodzie a nie dochodzie 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here