Naga MarketsApple już wkrótce wypuszcza na rynek nowego iPhone’a, który będzie obsługiwał najnowszą technologię 5G. Coroczny event przedstawiający kolejną wersję kultowego urządzenia będzie miał miejsce już w przyszłym tygodniu.

  • Apple przeważnie wprowadza na rynek swoje nowe telefony w połowie września
  • Jednak w tym roku, możliwe, że nowe urządzenie ujrzymy w sklepach dopiero w październiku
  • O planach spółki inwestorzy i fani marki dowiedzą się 15 września na corocznym wydarzeniu organizowanym przez Apple

Apple pokaże nowego iPhone’a

Wielu analityków i ekspertów rynku urządzeń mobilnych twierdzi, że choć technologia 5G nie jest aż tak rewolucyjna jak pierwsze modele iPhone’a, które przebijały kolejne technologiczne bariery, jak zastosowanie ekranu dotykowego, multitouch itp., to pierwszy telefon od Apple z obsługą 5G może być tym na co czeka wielu entuzjastów. Tak przynajmniej było w przypadku modeli 4G, które sprzedawały się świetnie.

Analityk Wedbush, Dan Ives, w poniedziałek oznajmił, że spodziewa się wejścia na rynek czterech kolejnych modelów iPhone’a w połowie października. Choć telefony Apple przeważnie swój debiut zaliczały we wrześniu – i tak było w przypadku iPhone’a 11, to CFO spółki już w lipcu zaznaczył, że data wejścia na rynek nowego urządzenia została przesunięta o kilka tygodni względem terminu z zeszłego roku.

Ives zaznaczył, że jego zespół śledził łańcuchy dostaw Apple w ostatnich tygodniach i zauważył wzrost produkcji w odpowiedzi na spodziewany wzrost popytu na nowe iPhone’y 12.

– W szczególności zauważamy zwiększenie oczekiwań Apple i azjatyckich podwykonawców w odpowiedzi na wzrost popytu na największy 6,7-calowy model – stwierdził Ives.

Zobacz również: Niemal połowa inwestorów detalicznych handluje przy użyciu dźwigni

CMC
Hit inwestycyjny - koszyki akcji. Zwiększona ekspozycja. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Apple: akcje zaliczyły korektę

Akcje Apple w ostatnich tygodniach cechują się sporą zmiennością. Jeszcze w zeszłą środę kurs rysował nowe historyczne szczyty w notowaniach intraday na 137,98 dol., jednak kolejne cztery sesje przyniosły obniżkę o niemal 16%.

Apple: prezentacja nowego iPhone'a może wywołać wzrost akcji
Notowania Apple Inc. Źródło: tradingview.com

Kurs akcji spółki wybił z trendu spadkowego w środę notując wzrost o 3,99% do 117,32 dol. W handlu przedsesyjnym w czwartek rano akcje drożeją do 118 dol.

Dan Ives z Wedbush zaznacza, że w kolejnych tygodniach spora zmienność na notowaniach waloru może trwać nadal. Od początku roku akcje Apple Inc. podrożały już o 60%, a od dołka z marca o nawet 115%. Jest zatem sporo miejsca na ewentualną korektę, a z kolei premiera nowego smartfona może potencjalnie wywindować akcje w górę.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here