Naga MarketsIstnieje wiele powodów, dla których Apple powinno zainwestować na rynku bitcoina, uważa menedżer portfela Toroso Investments, Dan Weiskopf. Tym samym podąża on tym samym tokiem rozumowania co dyrektor generalny MicroStrategy Michael Saylor i były zarządzający funduszami hedgingowymi Goldman Sachs Raoul Pal.

  • Weiskopf twierdzi, że gigant rynkowy powinien zainwestować na rynku bitcoina.
  • Podobnego zdania są np. Saylor i Pal, którzy już dawno twierdzili, że Apple powinno wykonać taki ruch.

Apple wejdzie na rynek BTC?

Apple powinno “wgryźć się” w bitcoina, mówi menedżer portfela Toroso Investments, Dan Weiskopf.

Pomysł znanego stratega przypomina zresztą tok rozumowania dyrektora generalnego MicroStrategy Michaela Saylora i byłego zarządzającego funduszami hedgingowymi Goldman Sachs Raoula Pala, którzy twierdzili, że Apple powinno wykonać taki ruch w najbliższej przyszłości.

Saylor zaprezentował artykuł Weiskopfa na Twitterze i dodał swój komentarz. Jest zdania, że “Apple może wygenerować 100 miliardów USD lub więcej wartości dla akcjonariuszy, jeśli zintegruje bitcoina z Apple Pay, wbuduje bezpieczny portfel kryptowalutowy w iPhone’a i zacznie kupować BTC za swoje rezerwy”.

Z kapitalizacją rynkową wynoszącą 2 biliony USD, Apple (AAPL) jest najcenniejszą firmą na świecie i ma prawie 192 miliardy USD w gotówce – wynika z raportu o dochodach opublikowanego 29 października.

Weiskopf przedstawił przy okazji argument, że inwestycja w bitcoina w wysokości od 10 do 20 miliardów USD byłaby bardziej opłacalna w perspektywie długoterminowej niż plan Apple polegający na kontynuowaniu „ryzykownych i kosztownych” wykupów swoich akcji. Powiedział także, że byłoby to również dobre zabezpieczenie przed inflacją.

– Rozumiem, że niektórzy akcjonariusze instytucjonalni mogą zostać zdruzgotani faktem zakupu bitcoinów, ale musimy przeanalizować czystą matematykę i tę możliwość w porównaniu jej z wykupem akcji – dodał.

Jego zdaniem “niezależnie od tego, czy postrzegasz bitcoina jako zabezpieczenie przed inflacją, spekulację czy alternatywną klasę aktywów, jest to innowacja technologiczna”. Kupno BTC pasowałoby więc nawet wizerunkowo do firmy z rynku smartfonów.

Firma Steve’a Jobsa pomoże w adopcji BTC?

Weiskopf twierdzi też, że Apple może pomóc bitcoinowi osiągnąć prawdziwy poziom powszechnej adopcji, co odbędzie się z korzyścią dla obu stron.

– Kierownictwo Apple ma wyjątkową okazję, by myśleć nieszablonowo. Lojalny ekosystem firmy, wiedza technologiczna i jej siła finansowa oznaczają, że stosunkowo niewielkie ryzyko związane z tego typu cyfryzacją może dopasować to zjawisko do najbardziej przełomowego trendu technologicznego od czasu internetu – dodał.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here