Naga MarketsPandemia koronawirusa nie powstrzymuje firmy Apple przed rozszerzeniem swojej oferty o kolejne produkty. Niedawno zadebiutował iPhone SE, a tym razem możemy spodziewać się czegoś w rodzaju uzupełnienia portfolio komputerów osobistych z serii Mac. Kalifornijski gigant z Cupertino chce uniezależnić się od Intela i w związku z tym pracuje nad trzema procesorami z serii ARM, a w tym nad chipem A14. Układ ten, ma być pierwszym własnym procesorem stworzonym w technologii 5 nanometrów i zamieszczonym w iPhone 12, którego można spodziewać się w przyszłym roku.

  • Uzależnienie Apple od Intela powoduje spowolnione aktualizacje komputerów, a przez to niezadowolenie klientów i spadek dochodów firmy
  • Apple pracuje nad drugą generacją własnych procesorów. Projekt “Kalamata” obejmuje technologię 5 nanometrową, która znajdzie się przyszłorocznych urządzeniach mobilnych firmy.
  • Nowe układy Apple dla komputerów MAC, pojawią się prawdopodobnie w tej samej linii produkcyjnej, co przyszłoroczne iPhony oraz iPady.

Uzależnić się od Intela, to główna strategia Apple

Firma Apple pracuje na własną linią układów, aby uniezależnić się od Intela, który od jakiegoś czasu walczy z własnymi wyzwaniami produkcyjnymi. Problemy te są jednym z czynników, które osłabiają pozycję Apple na rynku. Innymi słowy Intel opóźnia aktualizacje komputerów i tym sposobem powoduje niezadowolenie klientów. Zdaniem Apple przedkłada się to na spadek dochodów firmy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jest to także strategia umożliwiająca wyróżnienie się marki nadgryzionego jabłka od konkurencji. Pozwala też zwiększyć kontrolę nad wydajnością swoich urządzeń i z pewnością wpłynie na ujednolicenie rozbudowanego ekosystemu aplikacji. Nowe procesory Apple mają przede wszystkim charakteryzować się niskim zapotrzebowaniem na energię.

Zobacz również: Polscy traderzy przestali zarabiać na Forex? Najgorszy wynik zyskowności od 2017 r.

Trwają już prace nad drugą generacją wewnętrznych układów Apple

Zdaniem fanów marki, firma Apple szykuje się do wydania co najmniej jednego komputera Mac z własnym układem w przyszłym roku. Postępujące prace nad projektem o nazwie kodowej “Kalamata” sugerują, że zamiast procesorów Intela spotkamy się z autorskimi układami zaprojektowanymi przez Apple.

Korporacja Taiwan Semiconductor Manufacturing, bieżący partner Apple dla procesorów iPhona oraz iPada, prawdopodobnie zbuduje dla Apple układy oparte na tej samej 5 nanometrowej technice produkcji. Dokładnie takiej samej wielkości procesory spotkamy w urządzeniach mobilnych tej firmy zaplanowanych na rok 2021.

Przejście na wewnętrzne procesory Apple prawdopodobnie zacznie się od nowego laptopa, ponieważ pierwsze chipy nie będą jeszcze wstanie konkurować z wydajnością jaką zapewnia Intel dla klasy MacBook Pro. Obecnie Apple pracuje już nad druga generacją układów MAC, które mają zostać umieszczone w tej samej serii procesorów, co przyszłoroczne iPhony oraz iPady.

Autor artykułu poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here