Naga MarketsApple ograniczy produkcję iPhone'ów? W tle kryzys z łańcuchami dostawWedług raportu Bloomberga, spółka-gigant Apple znacznie skrócił swój harmonogram produkcji dla serii iPhone 13. Dzieje się tak ze względu na trwające niedobory chipów i niektórych części. Łańcuch dostaw rzekomo nie jest w stanie zrealizować swoich pierwotnych celów dla dostaw iPhone’a 13, czego skutkiem może być produkcja 10 milionów mniej sztuk, niż planowano.

  • Spółka Apple nie jest w stanie utrzymać ilości produkowanych sztuk smartfonów przez niedobory podezespołów
  • Szacuje się, że na rynek może trafić nawet 10 milionów sztuk mniej iPhone’ów 13
  • Akcje Apple reagują skromnym wtorkowym spadkiem o niespełna 1%
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Apple stoi w obliczu kryzysu związanego z łańcuchami dostaw

Apple może zmniejszyć produkcję iPhone’a 13 o miliony – a dokładniej o 10 milionów sztuk, kiedy USA ostrzega przed świątecznymi niedoborami – tak wynika z raport Bloomberga, opublikowanego dziś w nocy. Agencja donosi, że Apple znacznie skrócił swój harmonogram produkcji dla serii iPhone 13 ze względu na trwające niedobory chipów i innych części.Spółka Apple spodziewa się wyprodukować aż 10 milionów telefonów mniej w 2021 roku, niż pierwotnie planowano. Wobec tego akcje giganta spadły blisko o 1% do poziomu 141,5 dolarów. Według raportu kluczowi dostawcy Apple, w tym Broadcom i Texas Instruments, nie są w stanie dostarczyć niezbędnych ilości komponentów, więc spółka została zmuszona wyhamowania działań na wielu etapach swoich produkcji.

wykres Kurs Apple H1 13.10.2021
Kurs Apple H1 13.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Warto przypomnieć również, że na ostatniej konferencji prasowej Apple ostrzegł inwestorów, że problemy z łańcuchem dostaw mogą wpłynąć na dostawy iPhone’ów w bieżącym kwartale. Wcześniej w tym roku, Apple powiedział, że ograniczona dostępność „starszych zespołów/podzespołów” wpływa również na produkcję iPadów i MacBooków.

W tym momencie już globalny niedobór układów scalonych utrzymuje się od ponad roku, sabotując niemal wszystkie globalne firmy. Ograniczona dostępność krzemu szczególnie dotknęła przemysł samochodowy, ponieważ producenci nie mogą dostać w swoje ręce wystarczającej ilości chipów.

Firma spodziewała się wyprodukować 90 milionów nowych modeli iPhone’a w ostatnich trzech miesiącach roku, ale teraz mówi partnerom produkcyjnym, że suma ta będzie niższa o 10 milionów sztuk. Jak dotąd problemy z łańcuchami dostaw nie wpływały aż tak mocno na firmę Apple, co pozwoliło jej zachować najwyższy priorytet dla dostępnej pojemności z dostawcami i nie widać było aż tak poważnego wpływu na ich flagowy produkt – iPhone’a.

invest

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here