Naga MarketsApple odnotowało znaczną stratę, słaba sesja dla spółek technologicznychBardzo silny wzrost rentowności w Stanach Zjednoczonych prowadzi do większych ruchów na innych rynkach. Są to nie tylko waluty czy surowce, ale przede wszystkim rynek akcyjny. Większe rentowności to możliwa oznaka wyższych stóp procentowych lub ewentualnych problemów gospodarczych spowodowanych zachwianiem stabilności finansowej. Dzisiaj przed marcowym posiedzeniem Fed przemawiał jego szef Jerome Powell. Nie dał on jednak rynkom niczego konkretnego, co doprowadziłoby do normalizacji sytuacji.

Apple ze stratą, Powell nie daje odetchnąć rynkom

Dzisiaj Nasdaq na moment znalazł się w okolicach najniższego poziomu od końca grudnia tego roku. Szybko jednak inwestorzy powrócili do kupowania przy ważnych technicznych miejscach, czego wynikiem może być pozytywna sesja dzisiejszego dnia. Z drugiej strony to nie będzie jednak efekt słów Jerome Powella. Szef Fed przemawiał dzisiaj publiczne po kilku innych komentarzach ze strony amerykańskich bankierów centralnych. Oczywiście uwaga skupiona jest przede wszystkim na komentarzach dotyczących inflacji, rentowności czy stóp procentowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powell nie powiedział jednak w zasadzie nic mocnego, co mogłoby w jakimś większym stopniu zmienić bieg wydarzeń na rynkach. Wskazał on jedynie, że obecne wydarzenia nie powinny wpłynąć na długoterminowe oczekiwania inflacyjne oraz pomimo ogólnej poprawy, rynek pracy wciąż nie ma się jeszcze dobrze. Wskazał on, że brakuje jeszcze ok. 10 mln miejsc pracy w USA, co przy obecnym tempie wzrostu zatrudnienia może zająć lata! Generalnie jego wypowiedzi nie zadowoliły rynków, co doprowadziło do dalszych wzrostów rentowności. Z drugiej strony indeksy nie powróciły do głębszych spadków.

Wyraźnie traciły dzisiaj spółki technologiczne. Wśród najbardziej spadkowych obserwowaliśmy Apple’a czy PayPayla. Z drugiej strony powody do zadowolenia ma sektor naftowy. Ropa WTI zbliża się do poziomu 65 dolarów za baryłkę po decyzji OPEC o utrzymaniu produkcji bez zmian w kwietniu w porównaniu do maja, z bardzo niewielkimi zmianami dla Rosji czy Kazachstanu. Dla rynku przede wszystkim ważne jest jednak to, że produkcja nie wzrośnie kilka milionów baryłek na dzień, co teoretycznie mogłoby mieć miejsce.

WIG20 wzrósł dzisiaj marginalnie, choć w ciągu dnia akcje Allegro nastrajały pozytywnie inwestorów. Kolejny dzień silnie rosły akcje Mabiona za sprawą możliwości produkcji szczepionki. Akcje wzrosły do 100 zł, ale potem szybko cofnęły się w okolice 60 zł. Od historycznych maksimów odbyły się akcje spółki gamingowej Huuuge.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum gielda | kurs zl | kurs usd online | giełda nasdaq | cena akcji pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here