Naga MarketsApple najdroższą spółką w USA. Czy kapitalizacja osiągnie 2 biliony dolarów?Ostatni miesiąc zdecydowanie był dobry dla Apple. W ciągu niego amerykańska firma osiągnęła nowe maksimum, a pomimo nadal niepewnej sytuacji związanej z pandemią, analitycy widzą możliwość dalszego wzrostu ceny akcji giganta. W zeszłym tygodniu rynkowa wartość podmiotu przekroczyła 1,5 biliona dolarów, a ekonomiści uważają, że wkrótce Apple doda do tej wartości kolejne 500 miliardów.

  • Według analityka Wedbush kapitalizacja Apple może osiągnąć nawet 2 biliony dolarów.
  • Głównym czynnikiem mogącym znacznie zwiększyć zyski amerykańskiej spółki jest premiera iPhone’a 12.
  • Wamsi Mohan widzi duży potencjał w usługach świadczonych przez Apple.

Premiera nowego modelu telefonu szansą dla Apple

Analityk Wedbush Dan Ives wskazał na kapitalizację rynkową Apple docierającą do 2 bilionów dolarów, a Wamsi Mohan z BofA Securities uaktualnił cel cenowy akcji z 340 dolarów do 390 dolarów.

Zaledwie kilka miesięcy temu, Apple napotykało na poważne przeszkody w postaci przerw w dostawach i zamknięć sklepów spowodowanych pandemią koronawirusa. Jednak producent elektroniki nadal notował wzrost w drugim kwartale dzięki swoim usługom i akcesoriom, pomimo 7,2% spadku przychodów ze sprzedaży iPhonów w ujęciu rok do roku.

Apple ma potencjalne ogromne źródło przychodów – nadchodzący iPhone 12. Telefon, którego premiera może być opóźniona do października ze względu na COVID-19, będzie pierwszym produktem Apple obsługującym technologię 5G.

Zobacz również: Akcje Boeinga silnie w górę. Model 737 Max ponownie w powietrzu

Według Ivesa, telefon powinien być olbrzymim sukcesem sprzedażowym, ponieważ konsumenci będą chcieli mieć pierwsze urządzenie od Apple obsługujące nową generację łączności.

CMC
Sprawdź nowość - koszyki akcji. Efektywne kosztowo. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Cena akcji Apple wzrosła o 13,79% w ciągu ostatniego miesiąca

Wamsi Mohan postrzega przejście firmy na model stałych dochodów jako przyczynę jej potencjału.

Działalność usługowa Apple, na którą składają się App Store, Apple Music, AppleCar i iCloud, jest głównym motorem napędowym firmy, która w drugim kwartale zarobiła 13,3 miliardów dolarów. Jednak Apple TV+, odpowiedź firmy na Netflix, nie jest tak popularna jak konkurencyjne oferty.

Według Bloomberga, od maja usługa TV+, która została uruchomiona w listopadzie 2019 roku, miała 10 milionów abonentów, a na platformie aktywnych było zaledwie 5 milionów użytkowników. Dla porównania, Disney+, który również został uruchomiony w listopadzie, miał już 50 milionów użytkowników w kwietniu.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Apple w ciągu ostatniego miesiąca, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here