Naga MarketsApple, Microsoft i Amazon jednocześnie osiągnęły kapitalizację 1,5 biliona dolarówOstatnie tygodnie to wyjątkowo dobry okres dla spółek technologicznych. W poniedziałek kapitalizacje trzech gigantów – Apple, Microsoftu i Amazona – po raz pierwszy w historii wynosiły ponad 1,5 biliona dolarów w tym samym czasie.

  • Cena akcji Amazonu przekroczyła próg 3000 dolarów, przekraczając tym samym oczekiwania większości analityków.
  • Wzrost cen akcji Apple jest napędzany przez zbliżającą się premierę najnowszego Iphona.
  • Microsoft korzysta na zwiększonym zapotrzebowaniu na usługi w chmurze. 

Alphabet odrabia straty

Do grupy spółek z kapitalizacją przekraczającą bilion dolarów wrócił także właściciel Google – Alphabet, który wypadł z niej podczas załamania na światowych rynkach po wybuchu pandemii.

Akcje Amazonu osiągnęły nieproporcjonalnie dobre wyniki i wzrosły o blisko 60% rok do roku w związku z rosnącym popytem na e-commerce w czasie pandemii COVID-19. W poniedziałek ceny akcji po raz pierwszy przekroczyły poziom 3000 dolarów, wyprzedzając 12-miesięczne cele wielu analityków. Średnio analitycy z Wall Street szacowali cenę docelową w wysokości 2803,75 dolarów.

Od dwóch dekad mamy do czynienia z migracją produktów i usług online. Przyspieszyliśmy ją o rok lub dwa, w ciągu jedynie dwóch miesięcy – powiedział TheStreet Mark Mahaney, analityk w RBC.

Zobacz również: Gigantyczny rajd fotowaltaiki na GPW i NewConnect, Sunex w górę o 90% w 5 dni

Microsoft odnotował zwiększony popyt na usługi związane z przechowywaniem danych w chmurze. Usługa Microsoft 365 jest obecnie chętniej wybierana przez firmy w celu łatwiejszego przechowywania danych i sprawniejszej pracy w dobie pandemii.

CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Nasdaq Composite zyskał wczoraj 2,21%

Akcje Apple wzrosły o około 26% od początku roku, pomimo znacznych zakłóceń spowodowanych przez COVID-19 w zakresie podaży i popytu, w tym zamknięciami fabryk w Chinach i wielu sklepów detalicznych na całym świecie.

Ceny akcji amerykańskiego giganta są wspierane przez nadchodzącą premierę Iphona 12, która może przynieść Apple olbrzymie zyski. Nowy telefon ma być pierwszym produktem tej firmy, który będzie obsługiwać technologię 5G.

Cena akcji Amazon wzrosła w poniedziałek o 5,77% do poziomu 3057,04 dolarów, Apple o 2,68% do 373,85 dolarów, Microsoft o 2,15% do 210,70 dolarów i Alphabet o 2,02% do 1499,65 dolarów.

Wykres przedstawiający zmianę wartości Nasdaq Composite w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here